در قالب پایان نامه و پروپوزال صورت می گیرد؛

حمایت ستاد نانو از پروژه های جوهرهای زیستی

حمایت ستاد نانو از پروژه های جوهرهای زیستی

به گزارش گردو دانلود، ستاد توسعه فناوری نانو از رساله های در رابطه با توسعه فناوری جوهرهای بایویی مبتنی بر نانوذرات در چارچوب پروپوزال حمایت می کند.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، ستاد توسعه فناوری نانو از اساتید راهنما و دانشجویان تحصیلات تکمیلی که رساله های در رابطه با توسعه فناوری جوهرهای بایویی مبتنی بر نانوذرات به منظور چاپ بافت های نرم و اعضای پیوندی دارند، در چارچوب های پشتیبانی از پروپوزال، رساله های دفاع شده و دستاوردهای رساله حمایت می کند.
چاپ زیستی سه بعدی از فناوری های نوظهور دو دهه اخیر است که مورد توجه خیلی از نهادهای تحلیلی قرار گرفته و بعنوان یکی از فناوری های تحول آفرین معرفی شده است. بر اساس گزارش های رسمی فقط در آمریکا، تقریبا ۱۰۹، ۰۰۰ مرد، زن و کودک در صف انتظار پیوند ملی قرار دارند. بیشتر از ۹۰، ۰۰۰ نفر از این بیماران در انتظار پیوند کلیه هستند. متاسفانه روزانه ۱۷ نفر در صف انتظار پیوند عضو، جان خویش را از دست می دهند و هر ۱۰ دقیقه یک بیمار جدید به این فهرست اضافه می شود.
اندام ها و ارگان های پیوند زده شده به علت اثرات مخرب طولانی مدت سرکوب سیستم ایمنی بعد از پیوند، مشکلات مزمنی را تجربه می کنند، بنابراین، نیاز روزافزونی به جایگزینی برای فهرست انتظار پیوند اعضا وجود دارد. چاپ زیستی سه بعدی یکی از راهکارهای امیدبخش این چالش است. با این وجود چاپ اندام بدن به وسیله جوهر با چالش های زیادی همچون پایداری و تعداد سلول روبرو است. چاپ اعضای پیوندی همچون کلیه، انقلابی در دنیا به پا خواهدکرد.
ستاد فناوری نانو از رساله های تعریف شده در حوزه توسعه فناوری های در رابطه با جوهر به منظور چاپ بافت های نرم، بافت های عملکردی (functional tissues) و اعضای پیوندی از جمله: گوش، بینی، پوست، مثانه، رگ، کبد، کلیه، قلب و ریه بر مبنای آئین نامه پشتیبانی از رساله های تحصیلات تکمیلی و دستاوردهای آن، تا سقف ۹۰ میلیون تومان حمایت می کند. برای ثبت درخواست اینجا را کلیک کنید.


منبع:

1402/06/15
21:08:46
5.0 / 5
339
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان گردو دانلود