نقش آفرینی ستاد زیست فناوری در بیوتکنولوژی صنعتی بررسی گردید

نقش آفرینی ستاد زیست فناوری در بیوتکنولوژی صنعتی بررسی گردید

گردو دانلود: نشست هم اندیشی نقش آفرینی ستاد توسعه زیست فناوری در عرصه بیوتکنولوژی صنعتی اجرا شد.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نشست هم اندیشی نقش آفرینی ستاد توسعه زیست فناوری در عرصه بیوتکنولوژی صنعتی با حضور دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و تأثیر گذاران علمی این صنعت به میزبانی این ستاد برگزار گردید.
در این جلسه تخصصی درباب «شناسایی چالش های حوزه زیست فناوری صنعتی و نقش آفرینی ستاد در حل این موانع» بحث و تبادل نظر شد.
دکتر متألهی در آغاز نشست به تبیین رسالت و ماموریت های این ستاد پرداخت و هدف از برگزاری این جلسه را یافتن الگوی های مناسب در امتداد بهبود عملکرد این حوزه عنوان نمود.
محورهای اصلی این جلسه صحبت در مورد چالش های فناورانه در افزایش مقیاس صنعتی، توسعه و طراحی سویه ها صنعتی جهت دستیابی به محصولات جدید با ارزش، توسعه فناوری های نوین برای بهبود افزایش میزان تولید در رده های سلولی میکروبی و جانوری بود. در ادامه اساتید و خبرگان حاضر در نشست در مورد رویکرد ورود کشور به مساله توسعه سویه های صنعتی، استقلال علمی کشور و عدم وابستگی به شرکت های خارجی توسعه دهنده سویه با دبیر ستاد به بحث و همفکری پرداختند.
در این جلسه وضعیت زیرساخت های فعلی کشور در تولید آنزیم های صنعتی، اسیدآمینه ها، اسیدهای آلی و تولید بیواتانول از زیست توده های گیاهی متنوع بررسی گردید. بعد از مشخص شدن چالش های زیرساختی و فناوری این حوزه، با پیشنهاد اعضای حاضر در جلسه، بررسی جزئی تر و عمیق تر هر یک از چالش های فناورانه به جلسات تخصصی در آینده موکول شد.


منبع:

1402/05/20
15:00:40
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود