جستجوی فرد گمشده مبتلا به زوال عقل با پهپاد

جستجوی فرد گمشده مبتلا به زوال عقل با پهپاد

به گزارش گردو دانلود، یک هواپیمای بدون سرنشین پلیس مجهز به قابلیت های مادون قرمز در جستجوی یک فرد مفقود مبتلا به زوال عقل که در روز ۲۹ ژوئیه(هفتم مرداد) از بیمارستان دلتای کانادا ناپدید شده بود، در قامت یک قهرمان ظاهر شد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، پلیس شهر دلتا به خبرگزاری گلوبال نیوز گفته است که اخباری در خصوص مشاهده احتمالی فرد گمشده در یک پارک محلی به نام دوگالد موریسون دریافت کرده است اما هنگامی که به محل رسیدند نتوانستند او را پیدا کنند.
سلاح های بزرگ
در آن زمان بود که آنها سلاح بزرگ خویش را بیرون آوردند که یک پهپاد مجهز به دوربین مادون قرمز(IR) و نورافکن است.
گروهبان جیم اینگرام(Jim Ingram) از پلیس دلتا به گلوبال نیوز اظهار داشت: این پهپاد به ما امکان این که که خیلی سریع لنز خویش را روی یک منطقه باز متمرکز نماییم می دهد و از آنجا می توانیم منطقه ی جستجوی خویش را محدود نماییم.
این دستگاه در جستجوی مزارع مجاور بسیار مفید بود که بسیار بزرگتر از آن هستند که پلیس با پای پیاده بتواند به آنها رسیدگی کند.
بعد از آن یک اثر حرارتی روی هواپیمای بدون سرنشین به مقامات این امکان را داد تا مکان فرد مفقود شده را در یک منطقه پوشیده از علف و بته های وحشی مشخص کنند. دوربین های نورافکن و بزرگنمای پهپاد می توانستند تایید کنند که فرد مشاهده شده واقعا همان فردی است که ناپدید شده است.
اینگرام اظهار داشت: در این مورد که فرد از مشکل پزشکی رنج می برد، جستجو با پای پیاده را بسیار دشوار می کرد و پهپاد در این مورد تغییر بزرگی ایجاد کرد.
پلیس دلتا همینطور به گلوبال نیوز اظهار داشت که پهپادهای آنها کاربردهای متنوعی دارند، اما پهپادهایی که به صورت ویژه به فناوری مادون قرمز مجهز هستند در «جستجوهای احتمالی بسیار مهم» مفید هستند.
جستجو و نجات
در نوامبر سال ۲۰۲۰، محققان پیشبینی کردند که پهپادها به یک منبع مهم در مأموریت های جستجو و نجات تبدیل خواهند شد.
محققان در مطالعه خود که در آن زمان در مجله ی «Nature Machine Intelligence» انتشار یافته است، نوشتند: در آینده، نجات افراد گمشده، بیمار یا مجروح به صورت فزاینده ای با پهپادهای خود مختار صورت خواهد گرفت.
مهندسان پهپادهایی ساختند که در تشخیص انسان ها از هر چیزی که آنها را احاطه کرده است مهارت خاصی دارند. آنها با استفاده از یک برنامه یادگیری عمیق برای بهبود تصاویری که توسط هواپیماهای بدون سرنشین جمع آوری می شود به این امر دست پیدا کردند.
منبع:

1402/05/16
09:50:32
5.0 / 5
243
تگهای خبر: فناوری , محقق , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود