مدیر عامل یك شركت دانش بنیان:

استفاده ۷۰۰ جانباز از پنجه كربنی ایرانی

استفاده ۷۰۰ جانباز از پنجه كربنی ایرانی

به گزارش گردو دانلود مدیرعامل یك شركت دانش بنیان تولید كننده پنجه های كربنی اظهار داشت: تابحال پنجه های كربنی برای 1000 قطع عضو و 700 جانباز استفاده شده است.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، مغاره عابد مدیر عامل شرکت دانش بنیان تولید کننده پنجه های کربنی ورزشی CGS امروز در رونمایی از این محصول در محل معاونت علمی و فناوری عنوان کرد: این شرکت از سال ۹۱ تأسیس و در سال ۹۳ با ساخت نمونه آزمایشگاهی پنجه های کربنی وارد مرحله دانش بنیانی شد.
وی با اشاره به آخرین آمار افراد قطع عضو گفت: بر طبق آخرین آمار ۱۰۰ هزار نفر قطع پا در کشور وجود دارد که از این تعداد ۵۵ هزار نفر تحت پوشش بیمه نیستند. همین طور ۱۵ هزار نفر از این تعداد از جانبازان کشور هستند.
عابد با اعلان اینکه پنجه های نسل قدیم محدودیت هایی را برای افراد معلول به وجود می آوردند، اظهار داشت: در تعریف سازمان بهداشت جهانی سه هدف برای به کارگیری این پنجه ها در افراد وجود داشت؛ بهبود فیزیکی، برگشت استقلال و بازگشت فرد معلول به جامعه از اهدافی است که سازمان بهداشت جهانی در امتداد استفاده از پنجه های مصنوعی برای افراد معلول ارائه کرده است.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان اشاره کرد: ما توانستیم در این شرکت دانش بنیان پروتزی را آماده نماییم که مورد تأیید اداره کل تجهیزات پزشکی باشد.
وی با اعلان اینکه از سال ۹۴ تابحال تولید انبوه پنجه های کربنی را در این شرکت آغاز کردیم، اظهار داشت: تابحال این پنجه ها برای هزار قطع عضو استفاده شده است. همین طور ۷۰۰ پنجه توسط جانبازان مورد استفاده قرار گرفته است.
عابد با اشاره به کشورهای خارجی هدف برای صادرات پنجه های کربنی، اظهار داشت: عراق و سوریه جز کشورهایی هستند که تابحال توانستیم به آنها پنجه های کربنی را صادر نماییم و قدم های خوبی در امتداد صادرات برداریم.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان با اعلان اینکه پنجه های کربنی محدودیت های حرکتی دارند، اشاره کرد: بدین جهت درصدد برآمدیم که پنجه های ورزشی را با بهره گیری از دانش پژوهشگران کشور در این شرکت به تولید برسانیم.
وی با اعلان اینکه بدین جهت توانستیم یک پکیج ایرانی را در امتداد ساخت پنجه های کربنی، ورزشی در این شرکت فراهم نماییم، افزود: این پکیج ایرانی توسط بسیاری از افراد استفاده می شود.
به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر این محصول با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی گردید.

1399/05/19
23:12:15
5.0 / 5
1244
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان گردو دانلود