بازار 97 میلیارد دلاری در انتظار نانولوله های کربنی در سال 2030

بازار 97 میلیارد دلاری در انتظار نانولوله های کربنی در سال 2030

به گزارش گردو دانلود، پیشبینی می شود که بازار نانولوله های کربنی در سال ۲۰۳۰ به رقم ۹۷٫۶۴ میلیارد دلار برسد که این رقم نشان از رشد سالانه ۱۳٫۲۵ درصدی دارد. این رقم در سال ۲۰۲۲، در حدود ۳۸ میلیارد دلار بوده است.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، پیشبینی می شود که پلاستیک ها و کامپوزیت ها بعنوان مواد غالب در صنایع مختلف ظاهر شوند، که به طور عمده ناشی از افزایش استفاده از پلیمرهای مهندسی شده و تقویت شده با نانولوله در قسمت های خودرو و ساختمان در طول سالهای ۲۰۲۳ تا ۲۰۳۰ است. انتظار می رود تقاضا برای این مواد به علت خواص استثنایی و تطبیق پذیری آنها افزایش یابد. پلاستیک ها که به علت دوام، انعطاف پذیری و مقرون به صرفه بودن شناخته می شوند، کاربردهای گسترده ای در قسمت های مختلف، از بسته بندی گرفته تا الکترونیک دارند.
آمریکای شمالی در طول دوره پیشبینی رشد قابل توجهی در بازار نانولوله های کربنی تجربه می کند، که در درجه اول به علت تمرکز تولیدکنندگان در این منطقه است. خیلی از تولیدکنندگان برجسته صنعت پلاستیک و کامپوزیت پایگاه خویش را در آمریکای شمالی مستقر کرده اند که به تسلط بر بازار این منطقه کمک می کنند.
انتظار می رود بخش برق و الکترونیک در بازار نانولوله های کربنی در دوره پیشبینی شده رشد کند. این روند را میتوان به خواص الکتریکی استثنایی پلاستیک ها و کامپوزیت ها نسبت داد که آنها را برای ساخت دستگاههای الکترونیکی بسیار مناسب می کند. پلیمرهای مهندسی شده خصوصیت های مطلوبی مانند استقامت دی الکتریک بالا، رسانایی الکتریکی کم و پایداری حرارتی عالی از خود نشان می دهند که آنها را برای کاربرد در صنایع برق و الکترونیک ایده آل می کند.
بازارهای منطقه ای در آسیا-اقیانوسیه بعنوان سریع ترین رشد بازار نانولوله های کربنی ظاهر شده اند که به طور عمده ناشی از تقاضای قابل توجه در کشورهای درحال توسعه مانند چین، هند و تایوان است. این رشد را میتوان به افزایش تقاضای این منطقه برای محصولات الکترونیکی نسبت داد.


منبع:

1402/04/18
09:01:08
5.0 / 5
305
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲