یک ربات رهبر ارکستر ملی کره جنوبی شد!

یک ربات رهبر ارکستر ملی کره جنوبی شد!

به گزارش گردو دانلود، جدید ترین اجرای ارکستر ملی کره جنوبی با همراهی یک ربات انسان نما صورت گرفت که بعنوان رهبر ارکستر حضور داشت.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، یک ربات اندروید به نام «اور۶»(EveR 6) در سئول روی سکوی رهبر ارکستر رفت تا اجرای ارکستر ملی کره جنوبی را رهبری کند و نخستین تلاش از این دست را در این کشور رقم زد.
این ربات دو بازو که توسط «موسسه فناوری صنعتی کره»(KITECH) طراحی شده است، برای نخستین بار در تئاتر ملی کره حضور به هم رساند و نوازندگان برجسته ارکستر ملی این کشور را رهبری کرد.
این ربات انسان نما ابتدا به تماشاگران تعظیم کرد و سپس، با تکان دادن دست های خود کوشش کرد تا سرعت برنامه زنده را کنترل کند.
«چوی سو یول»(Choi Soo-yeoul) که این اجرا را در کنار ربات رهبری کرد، اظهار داشت: حرکات یک رهبر ارکستر، بسیار دقیق هستند. ربات توانست چنین حرکات دقیقی را خیلی بهتر از آن چه تصور می کردم، انجام دهد.
سو یول تصریح کرد: ضعف مهم اور۶ اینست که نمی تواند گوش کند.


«لی یونگ جو»(Lee Young-ju)، یکی از مخاطبانی که موسیقی سنتی کره جنوبی را مطالعه می کند، اظهار داشت که باآنکه حرکات ربات در حفظ ریتم بی عیب ونقص هستند اما «نَفَس» ندارند. نَفَس، توانایی آماده نگه داشتن ارکستر برای ایفای نقش جمعی و فوری است که به قول یونگ جو، یک مولفه ضروری در اجرا به حساب می آید.
وی ادامه داد: به نظر می رسید که باید اقداماتی صورت بگیرند تا ربات بتواند این کار را انجام دهد.
«سونگ این هو»(Song In-ho)، یکی دیگر از مخاطبان اظهار داشت: اجرای اور۶ در سطح ابتدایی به نظر می آید. من حدس می زنم زمانیکه این ربات برای درک و تحلیل و بررسی موسیقی به هوش مصنوعی مجهز شود، بتواند رهبری ارکستر را به تنهایی انجام دهد.


این ربات انسان نما، سه قطعه از پنج قطعه اجراشده را رهبری کرد؛ همچون یکی که به صورت مشترک با سو یول انجام شد.
سو یول اظهار داشت: این اجرا نشان داد که ربات ها و انسان ها می توانند هم زیستی داشته باشند و یکدیگر را کامل کنند؛ نه اینکه یکی جایگزین دیگری شود.منبع:

1402/04/11
07:51:23
5.0 / 5
394
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴