نام خودرا به قمر سیاره مشتری بفرستید

نام خودرا به قمر سیاره مشتری بفرستید

گردو دانلود: ناسا با معرفی یک وب سایت از علاقمندان دعوت کرده است تا نام خودرا برای ارسال به قمر مشتری موسوم به «اروپا»، ثبت کنند.به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، آژانس فضایی آمریکا از عموم مردم دعوت کرده است تا قبل از شروع ماموریت اروپا کلیپر (Europa Clipper) به سمت قمر اروپا (Europa) در اکتبر ۲۰۲۴، نام خودرا به شعر اصلی اختصاص داده شده به آن اضافه کنند.

این شعر و اسامی اضافه شده به آن، مانند پیامی در یک بطری خواهد بود که میلیاردها مایل را در مدارگرد «اروپا کلیپر» طی می کند تا بفهمد آیا اقیانوسی که تصور می شود زیر پوسته یخی قمر اروپا قرار دارد، می تواند از حیات پشتیبانی کند یا خیر.

نام ها به عنوان قسمتی از کمپین «پیام در یک بطری» (Message in a Bottle)، به همراه یک شعر با عنوان «در ستایش راز: شعری برای اروپا» (In Praise of Mystery: A Poem for Europa) سروده ادا لیمون (Ada Limón) شاعر آمریکایی، روی یک ریزتراشه نوشته خواهند شد.
برای نوشتن نام خود، خواندن و شنیدن شعر لیمون در یک ویدیوی انیمیشنی، به آدرس https: //go.nasa.gov/MessageInABottle مراجعه کنید.

این وب سایت به شرکت کنندگان امکان می دهد، تصویری از نام خودرا در یک پیام درج شده روی یک بطری در مقابل تصویر قمر اروپا و سیاره مشتری ایجاد و دانلود کنند تا این تجربه را به یادگار بگذارند. شرکت کنندگان می توانند با بهره گیری از هشتگ SendYourName# تجربه خودرا در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذارند.

نیکولا فاکس، معاون اداره ماموریت علمی (SMD) ناسا در واشنگتن اظهار داشت: کمپین پیام در یک بطری، همگرایی کامل علم، هنر و فناوری است و هیجان زده هستیم که این فرصت را با جهان به اشتراک بگذاریم تا قسمتی از سفر اروپا کلیپر باشیم. فکر کردن به این مساله را دوست دارم که نام ما به همراه فضاپیمای مقاوم در مقابل تشعشعات که بدنبال کشف اسرار قمر یخی مشتری است، در منظومه شمسی سفر می کند.

کمپین پیام در یک بطری، مشابه پروژه های دیگر ناسا است که ده ها میلیون نفر را قادر ساخته اند تا نام خودرا به همراه ماموریت آرتمیس ا (Artemis I) و چندین ماموریت مریخ، به فضا بفرستند.

این کار از سنت دیرینه ناسا در ارسال پیام های الهام بخش به همراه فضاپیماهایی که منظومه شمسی و فراتر از آنرا کاوش کرده اند، نشأت می گیرد. باتوجه به رکورد طلایی فضاپیمای وویجر (Voyager) ناسا که پیش تر یک کپسول حاوی صداها و تصاویر را برای ارتباط با تنوع زندگی و فرهنگ روی زمین ارسال کرد، این برنامه می خواهد تخیل مردم سرتاسر جهان را برانگیزد.

لوری لشین، مدیر لابراتوار پیش رانش جت (JPL) ناسا که توسعه اروپا کلیپر را هدایت می کند، اظهار داشت: الهام بخشی، همان چیزی است که ابداع کنندگان این ماموریت شاخص توسعه داده اند و بزرگترین فضاپیمایی را که ناسا برای اکتشاف منظومه شمسی فرستاده است، ساخته اند. این کار، بشریت را وادار می کند تا سؤالات بزرگی را بپرسد که این ماموریت اهتمام دارد به آنها پاسخ بدهد.
1402/03/13
14:35:21
5.0 / 5
393
تگهای خبر: پروژه , دانلود , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳