توافق برای تولید هیدروژن پاک و گرافن با کربن زدایی

توافق برای تولید هیدروژن پاک و گرافن با کربن زدایی

به گزارش گردو دانلود، دو شرکت فناوری برای تسریع تجاری سازی فناوری تولید هیدروژن سبز و گرافن، توافق نامه ای امضا کردند.به گزارش گردو دانلود به نقل از ستاد نانو، شرکت بیکر هیوز (Baker Hughes) و آندوس (Adnoc) روی توسعه فناوری و استقرار راهکارهای نوآورانه تولید هیدروژن شرکت بیکر هیوز همکاری خواهند کرد. این موارد شامل فن آوری های دفع کربن بیکر هیوز و همینطور تولید گرافن و پیرولیز متان است. این توافق نامه در کنفرانس فناوری آب و هوایی امارات متحده عربی در ابوظبی به امضا رسید، جایی که بیشتر از ۱۰۰۰ سیاست گذار جهانی، مبتکران و رهبران صنعتی برای هدایت راهکارهای فناوری برای کربن زدایی یکدیگر را ملاقات کردند. این همکاری بر مبنای تعهد ۱۵ میلیارد دلاری آندوس به پروژه های کربن زدایی تا سال ۲۰۳۰ است.
موسابه الکبی مدیر اجرایی آندوس، می گوید: «خصوصیات منحصر به فرد گرافن، آنرا به یک عامل امیدوارکننده تبدیل می کند تا به کربن زدایی در قسمت های مختلف و دشوار صنعت کمک نماید، در حالیکه هیدروژن می تواند برای تسریع دکربانیزاسیون استفاده گردد و در این راه هیچ گونه انتشار کربنی صورت نگیرد. در سرتاسر آندوس، ما به صورت فعال درحال دنبال کردن راهبردی برای تسریع در تولید و استقرار هیدروژن کم کربن و تجدیدپذیر هستیم. ما مشتاقانه منتظر همکاری با بیکر هیوز و شرکتهای سرمایه گذاری آن هستیم.»
در این توافق نامه، آندوس از تخصص گسترده هیدروژن بیکر هیوز برای آزمایش و توسعه چاره هایی برای تولید هیدروژن سبز کم هزینه و گرافن در مقیاس بالا استفاده می نماید و به دفع کربن کمک می نماید. این همکاری شامل کاوش در کاربرد سه فناوری نوظهور است که بیکر هیوز در آن سرمایه گزاری نموده است.
۱) پیاده سازی پایلوت فناوری الکترولیزر نسل بعدی Nemesys در ابوظبی، برای کشف امکان نصب و بهره برداری از الکترولیزر در مرکز تحقیقات و نوآوری آندوس.
۲) آزمایش میدانی فناوری پلاسما متان شرکت لیدیان برای گرفتن کربن و تبدیل آن به گرافن باکیفیت بالا و هیدروژن در کارخانه آندوس. گرافن ساخته شده توسط محققان دانشگاه خلیفه (RIC-۲D) برای کاربردهای صنعتی مورد آزمایش قرار می گیرد.
۳) استفاده آزمایشی از فن آوری تجزیه متان برای تولید هیدروژن.


منبع:

1402/03/02
12:31:39
5.0 / 5
315
تگهای خبر: پروژه , تولید , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴