فیلمی از مونتاژ موشک پرتاب گر مأموریت آرتمیس ۲

فیلمی از مونتاژ موشک پرتاب گر مأموریت آرتمیس ۲

گردو دانلود: فیلم منتشرشده از مرکز مونتاژ ناسا، مراحل به هم پیوستن مراحل مختلف موشک «سامانه پرتاب فضایی» را نشان میدهد که مقرر است ماموریت «آرتمیس ۲» را به ماه ببرد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، گروه های بسیاری در سرتاسر ناسا درحال کار کردن برای اولین پرتاب فضانوردان به ماه در بیشتر از ۵۰ سال قبل هستند.
نام خدمه ای که برای پرتاب با کپسول «اوریون»(Orion) در این مأموریت تاریخ ساز انتخاب شده اند، به تازگی فاش شد و از آنجائیکه فضانوردان «آرتمیس ۲»(Artemis 2) آماده می شوند تا بیشتر از هر انسان دیگری پرواز کنند، پرتاب گر آنها درحال آماده سازی است.
در ویدئویی که توسط «مرکز پرواز فضایی مارشال»(MSFC) ناسا انتشار یافته است، مرحله اصلی موشک «سامانه پرتاب فضایی»(SLS) دیده می شود که مراحل مونتاژ را در «مرکز مونتاژ میچود»(MAF) ناسا در نیواورلئان می گذراند. هر پنج بخش این بدنه ۶۵ متری به هم متصل شده اند و به نظر می آید که موتور، مولفه نهایی است. در این ویدئو، مهندسان کوشش می کنند قسمت پایین سامانه پرتاب فضایی را به بقیه مرحله اصلی متصل کنند.
در این ویدئو میتوان دید که تکیه گاه های متحرک، برای آرام چرخاندن بخش های بزرگ در جای خود به کار می روند که سپس با استفاده از ۳۶۰ پیچ به یکدیگر متصل می شوند. تکنسین ها در مرحله بعد، هسته مونتاژشده را برای نصب چهار موتور «آراس-۲۵»(RS-25) جابه جا می کنند. مرحله اصلی سامانه پرتاب فضایی بعد از تکمیل شدن، از راه خلیج مکزیک به «ساحل فضایی فلوریدا»(Florida's Space Coast) فرستاده می شود تا پرتابگر در آنجا به صورت کامل شکل بگیرد.
در ساختمان مونتاژ وسایل نقلیه «مرکز فضایی کندی»(KSC) ناسا، تقویت کننده های موشک جامد متصل می شوند و علاوه بر کپسول اوریون و ماژول خدمات اروپایی، هسته به مرحله دوم موشک می پیوندد که بعنوان «مرحله پیشرانه برودتی موقت»(ICPS) شناخته می شود.
اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، ناسا نوامبر ۲۰۲۴ را برای پرتاب مأموریت آرتمیس ۲ مد نظر قرار داده است. این مأموریت، چهار فضانورد را به یک پرواز آزمایشی می فرستد که طی آن، یک مرتبه دور ماه می چرخند و سپس به زمین بازمی گردند تا آزمایش و تأیید سیستم ها و رویه های متعدد در اوریون صورت گیرد. داده های جمع آوری شده در این پرواز، به کسب اطلاعات مورد نیاز برای ماموری های آتی برنامه آرتمیس کمک خواهند کرد.
خدمه آرتمیس ۲ متشکل از سه فضانورد ناسا، «رید وایزمن»(Reid Wiseman) فرمانده، «ویکتور گلاور»(Victor Glover) خلبان و «کریستینا کخ»(Christina Koch) کارشناس مأموریت است که «جرمی هانسن»(Jeremy Hansen) از «آژانس فضایی کانادا»(CSA) هم آنها را بعنوان متخصص مأموریت همراهی می کند.


1402/02/06
11:29:06
5.0 / 5
415
تگهای خبر: خدمات , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود