با نظر رئیس جمهور؛

مسئول سابق دانش بنیان ها رییس صندوق نوآوری و شکوفایی شد

مسئول سابق دانش بنیان ها رییس صندوق نوآوری و شکوفایی شد

گردو دانلود: رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با دستور رییس جمهور تغییر و رییس سابق مرکز شرکتهای دانش بنیان به عنوان مسئول جدید این صندوق معرفی گردید.


به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت عصر امروز در برنامه خبری تغییرات جدید کابینه دولت را اعلام نمود. وی با بیان خبر تغییر ریاست صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: دکتر محمد صادق خیاطیان به عنوان مدیر عامل صندوق نوآوری و شکوفایی جایگزین دکتر علی وحدت خواهد شد. محمدصادق خیاطیان قبل از این رییس مرکز بررسی های راهبردی ریاست جمهوری در دولت سیزدهم بود. وی پیش از مرکز بررسی های راهبردی ریاست جمهوری به عنوان رییس مرکز شرکتها و مؤسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و عضو هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی فعالیت می کرد. محمدصادق خیاطیان مدرک دکترای مدیریت تکنولوژی اش را در سال ۱۳۹۴ از دانشگاه علامه طباطبایی دریافت کرده است. وی عضو هیئت علمی و استادیار پژوهشکده مطالعات بنیادین علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی است. خیاطیان مدتی سرپرستی پارک علم و فناوری دانشگاه شهید بهشتی را نیز برعهده داشت.
به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، هیأت وزیران در جلسه ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ بنا به پیشنهاد شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و بعد از تأیید شورای نگهبان و به استناد تبصره (۳) مادّه (۵) قانون پشتیبانی از شرکتها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی را تصویب کرد.
صندوق نوآوری و شکوفایی خدمات متنوعی را برای شرکت های دانش بنیان تدارک دیده است که از تسهیلات تا ضمانت نامه، سرمایه گذاری و خدمات بلاعوض توانمندسازی را در بر می گیرد.
رئیس هیئت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی رییس جمهور و نایب رییس هیئت امنا دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی فناوری رییس جمهور است.
وزرای دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ارتباطات و فناوری اطلاعات، علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی عضو هیئت امنا هستند.
چهار نفر از اعضای کمیسیون های آموزش تحقیقات و فناوری، صنایع و معاون، اقتصاد و کشاورزی، آب و منابع طبیعی و محیط زیست به انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر هیأت امنا هستند.

1402/01/24
16:08:19
5.0 / 5
584
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳