صاحب ChatGPT هم به سراغ افزایش طول عمر رفت

صاحب ChatGPT هم به سراغ افزایش طول عمر رفت

به گزارش گردو دانلود، سم آلتمن مدیر عامل شرکت OpenAI که ربات اعجاب انگیز ChatGPT را توسعه داده است حالا ۱۸۰ میلیون دلار روی یک استارتاپ بیوتکنولوژی سرمایه گزاری نموده تا پیری را معکوس کند و به افرادی مانند جف بزوس، جک دورسی و مارک زاکربرگ پیوسته و به دنبال چاره هایی برای افزایش طول عمر است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، سم آلتمن(Sam Altman) مدیر عامل شرکت 180 میلیون دلاری «اُپن ای آی» برای تصرف یک استارتاپ بیوتکنولوژی معروف به Retro Biosciences سرمایه گزاری نموده است. این شرکت بیوتکنولوژی در سال ۲۰۲۲ از حالت مخفی کاری خارج شد و می خواهد از مهندسی ژنتیک برای جوان تر کردن سلول ها استفاده نماید.
قابل ذکر است که سرمایه گذاری سم آلتمن به منظور جلوگیری از برچسب خوردن در خصوص تلاش این استارتاپ برای به تأخیر انداختن یا معکوس کردن پیری یک میلیاردر و مطرح شدن بعنوان یک پروژه بیهوده، مخفی نگه داشته شد.
جف بزوس بنیانگذار شرکت آمازون هم در سال ۲۰۲۱ در استارتاپ مشابهی به نام Altos Labs سرمایه گذاری کرد، در حالیکه جک دورسی و مارک زاکربرگ هم سرمایه گذاری های مشابهی دارند.
اخیراً هم گزارش شد که یک میلیونر دیگر سالانه دو میلیون دلار صرف یک رژیم آزمایشی برای جوان تر شدن می کند.
با این وجود، آلتمن هیچ گونه درمان یا مراقبه ای را از طرف استارتاپی که روی آن سرمایه گزاری نموده است، دنبال نمی کند، چونکه کارهای این استارتاپ هنوز در مرحله تحقیق است.
امکان دارد بسیاری آلتمن را از روزهای اولیه استارتاپ هایی مانند Pinterest، Airbnb، Stripe بشناسند. با این وجود، او از سرمایه گذاری استارتاپی فاصله گرفت و به سمت مدیر عاملی در شرکت OpenAI رفت، شرکتی که وی در سال ۲۰۱۵ تأسیس کرد.
شرط بندی روی «فناوری سخت»
حالا آلتمن می خواهد زمان و پول خویش را برای توسعه فناوری هایی سرمایه گذاری کند که تاثیر مثبتی بر بشریت خواهند داشت، همان چیزی که در چند ماه گذشته با محبوبیت ربات هوش مصنوعی ChatGPT شاهد آن بوده ایم. او این حوزه ها را «فناوری سخت» می نامد، چونکه برای پیشرفت علمی و تسلط بر فناوری به سرمایه گذاری های کلان نیاز دارند.
آلتمن برای نخستین بار بیشتر از ۱۰ سال پیش، زمانی که با آزمایشاتی مواجه گردید که در آن موش های مسن تر با استفاده از خون موش های جوان، جوان تر شدند، به زیست فناوری ضد پیری علاقه مند و مشتاق شد روی استارتاپ ها در این عرصه سرمایه گذاری کند.
در حالیکه این ایده در ذهن او ماندگار شده بود، در سال ۲۰۲۰ با مقاله دیگری برخورد کرد که در آن پژوهشگران پلاسما را در موش های پیر با آب نمک و آلبومین جایگزین کردند و به اثر جوان سازی مشابهی دست پیدا کردند.
در نهایت، آلتمن با بتس لاکرویکس(Betts LaCroix) که زمانی شریک پاره وقت بیوتکنولوژی Y-Combinator بود، تماس گرفت و از او پرسید که آیا می توانیم شرکتی را رهبری نماییم که روی پروژه های ضد پیری کار می کند و وقتی لاکرویکس موافقت نمود، استارتاپ Retro Biosciences با بودجه ۱۸۰ میلیون دلاری آلتمن متولد شد.
فضای کاری این شرکت به سرعت با قرار دادن سازه های پیش ساخته که در یک انبار برپا شدند، افتتاح شد که اجازه داد کار با سرعت شروع شود و این شرکت هم اکنون بعضی از نتایج اولیه را برای عرضه دارد.
آلتمن در امور روزانه این استارتاپ دخالتی ندارد و سرمایه گذاری اولیه او می تواند به مدت ۱۰ سال این شرکت را تأمین کند. وی امیدوار است که در این مدت نخستین شواهد مفهومی برای افزایش طول عمر حاصل شود.
در این میان، خود آلتمن برای جوان ماندن به رژیم ضد پیری خود شامل «سالم بخور، ورزش کن و به اندازه کافی بخواب» با دوزی از متفورمین که یک داروی ضد دیابت است، پایبند است.
ضمن این که آلتمن بخشی از سرمایه خویش را هم در یک استارتاپ انرژی همجوشی به نام Helion سرمایه گزاری نموده است.
منبع:

1401/12/21
10:16:35
5.0 / 5
385
تگهای خبر: آلبوم , پروژه , تكنولوژی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود