مدیر ارشد گوگل:

ربات Bard فقط جستجوگر نیست، بانی تخیل است

ربات Bard فقط جستجوگر نیست، بانی تخیل است

به گزارش گردو دانلود، به قول جک کراچیک از سران گوگل، هوش مصنوعی Bard این شرکت فقط یک جستجوگر نیست، بلکه شمع تخیل است و می تواند با موتور جستجوی قدرتمند گوگل ادغام شود.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، مدیران گوگل کوشیده اند قابلیت های ربات هوش مصنوعی Bard را فراتر از جستجو بیان کنند.
«جک کراچیک»(Jack Krawczyk) سرپرست هوش مصنوعی Bard در حین پاسخ به ابزار گفتگوی داخلی گوگل معروف به Dory اظهار داشت: Bard و ChatGPT مدلهای زبان بزرگ هستند، نه مدلهای دانش. آنها در تولید یک متن با صدای انسانی عالی هستند، اما آنها در اطمینان از این که متن مبتنی بر حقیقت است، خوب نیستند. چرا ما فکر می نماییم نخستین برنامه بزرگ باید حول جستجو باشد که در قلب آن یافتن اطلاعات واقعی است؟
او اذعان کرد که Bard یک موتور جستجو نیست، بلکه یک «سرویس هوش مصنوعی مشترک» است که می تواند بعنوان یک همدم خلاق جهت کمک به شما در اشتعال نخستین جرقه تخیل عمل کند.
کراچیک می گوید، البته کاربران اغلب می کوشند از آن مانند موتور جستجو استفاده نمایند. گوگل خصوصیت جدیدی به نام «جستجو کن» در Bard بوجود آورده است و درحال بهبود ایجاد پرس و جوهای در رابطه با آن است.
کارمندان گوگل متحیر شده اند
پاسخ های ناموزون و مبهم رهبران گوگل به سوالات کارکنان این شرکت و البته راه اندازی عجولانه و زودهنگام این ربات در واکنش به عرضه و موفقیت مثال زدنی ربات ChatGPT، باعث نارضایتی آنان شده و سؤالاتی را در مورد استراتژی تجاری شرکت نزد آنها پیش آورده است.
مدیران اجرایی قبلا گفته بودند که این فناوری امکان دارد با فناوری جستجو ادغام شود. ازاین رو کوشش برای کنار گذاشتن Bard از جستجو نشان دهنده تغییر جهت نسبت به طرح اولیه است.
همانطور که اشاره شد، عرضه عمومی اولیه Bard توسط کارکنان مورد انتقاد قرار گرفت و آنرا عجولانه، نادرست و به دور از رویه معمول گوگل و اصطلاحا غیر گوگلی خواندند. وال استریت هم شرکت الفبت، شرکت مادر گوگل را به سبب عرضه زودهنگام Bard جریمه کرد.
کارشناسان نگران این هستند که وقتی کاربران به پاسخ های مبتنی بر هوش مصنوعی که پاسخ های محاوره ای و خلاقانه تری را امکان پذیر می سازد، تغییر رویکرد می دهند، امکان دارد این ربات ها جایگزین موتور جستجو شوند.
ازاین رو انتشار Bard باعث نگرانی سرمایه گذاران و در نهایت منجر به کاهش قیمت سهام شرکت الفبت شد، چون که این نگرانی را ایجاد کرد که موتور جستجوی گوگل که مرغ تخم طلای این شرکت است، در خطر جایگزینی قرار گرفته است، چون کاربران در نهایت به پاسخ های مبتنی بر هوش مصنوعی روی می آورند که پاسخ های محاوره ای و مبتکرانه تری نسبت به نمایش خشک نتایج در یک موتور جستجو است.
طبق گزارش CNBC به نقل از کارمندان گوگل که با شرط ناشناس ماندن با این رسانه صحبت کردند، در نتیجه ی این رویکردها و پاسخ های متناقض مدیران، سردرگمی بیشتری میان کارکنان گوگل بوجود آمده است.
این گزارش تصریح کرد که هنوز معلوم نیست چگونه این هوش مصنوعی در آینده در محصولات گوگل گنجانده می شود.
در همین حال، تنور مسابقه توسعه ربات های هوش مصنوعی گفتگوگر یا چت بات ها که با عرضه ربات ChatGPT توسط شرکت OpenAI شروع شده، گرم شده است و بیشتر از ۱۰ غول فناوری تنها در ماه گذشته نسخه های خدمات هوش مصنوعی خویش را عرضه نموده اند.1401/12/15
12:40:08
5.0 / 5
387
تگهای خبر: تولید , خدمات , سرویس , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳