مدیر یك شركت فناور خبر داد؛

افزایش 20 درصدی بهره وری در کشاورزی به واسطه نانوحباب ها

افزایش 20 درصدی بهره وری در کشاورزی به واسطه نانوحباب ها

به گزارش گردو دانلود، مدیرعامل یکی از شرکتهای فناور از توانایی افزایش بهره وری در تولید محصولات کشاورزی تا ۲۰ درصد با استفاده از دستگاه نانوحباب ساخته شده در این شرکت اطلاع داد.به گزارش گردو دانلود به نقل از ستاد نانو، عارف دادگستر، مدیر عامل یک شرکت فناور ضمن اشاره به ساخت دستگاه نانو حباب در این شرکت اظهار داشت: خروجی این دستگاه کاهش ۵۰ درصدی مصرف انرژی در تصفیه خانه ها و کاهش ۳۰ درصدی در سرمایه گذاری اولیه تصفیه خانه آب و فاضلاب را به دنبال داشته است.
دادگستر افزود: وجه تمایز فناوری که ما توسعه دادیم، اینست که بهره وری و کارایی را سیستم های مختلف بالا می برد. این فناوری می تواند بهره وری را در صنایع مختلفی نظیر کشاورزی، آب، نفت و گاز، شیلات و صنایع غذایی افزایش دهد که این کار با بهبود بهره وری اختلاط آب و مایعات صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: دستگاهی که ما ساختیم، به سامانه های نانوحباب ساز شهرت دارد که در صنایع مختلف اثرات زیادی دارد. تعریف استاندارد ما برای نانو حباب اینست که حباب ها زیر ۲۰۰ نانومتر باشند. این دستگاه می تواند به صورت کنترل شده حباب های نانومتری را تولید نماید.
مدیر عامل این شرکت فناور با تکیه بر این که این شرکت جزو معدود شرکت هایی است که تسلط کامل روی ابعاد حباب های تولیدشده دارد، تصریح کرد: خصوصیت های نانوحباب ها می توانند تحت تأثیر اندازه آنها باشند، در نتیجه کنترل ابعاد اهمیت زیادی دارد. ما این امکان را داریم که نانو حباب را بر مبنای نیاز هر صنعت تولید نماییم تا بتوان از نانو حباب در همان صنعت استفاده نمود.
وی خاطرنشان کرد: اختلاط گاز در مایع یکی از چالش های بزرگ صنعت است، اگر بتوان گاز را در یک مایع نگه داشت، میتوان از خصوصیت های جالب توجه آن مایع در صنعت استفاده نمود. زمانی که اندازه حباب ها به ۱۰۰ نانومتر برسد، این حباب ها از آب خارج نمی شوند و در نتیجه گاز در مایع می ماند و به شکل ایده آل گاز در مایع پخش می شود. این خصوصیت مزیت های جالب توجهی بوجود می آورد.
دادگستر افزود: برای مثال در حوزه تصفیه آب و فاضلاب بخشی به نام هوادهی وجود دارد که کار آن تأمین اکسیژن لازم برای میکرو ارگانیسم های تصفیه کننده آب است. تجهیزات فعلی که استفاده می شود، وارداتی است و مشکلاتی نظیر تأمین قطعات و دریافت خدمات برای شرکتهای آب و فاضلاب وجود دارد.
به گفته وی با حمایت های صورت گرفته از این تکنولوژی این دستگاه در تصفیه خانه قیطریه نصب و افتتاح شد و نتایج جالب توجهی به دست آمد. هم اکنون از این سامانه در قسمت تصفیه خانه های مختلف استفاده می شود.
این فعال فناور اضافه کرد: از دیگر مزیت های این فناوری میتوان به کاهش هزینه های سرمایه گذاری های اولیه تا ۳۰ درصد اشاره نمود. همینطور هزینه های بهره برداری را تا ۶۰ درصد کاهش دادیم و مصرف انرژی را تا ۵۰ درصد کاهش دادیم. از دیگر مزیت های این فناوری، امکان تولید در ظرفیت های بزرگ صنعتی است.
وی اظهار داشت: استفاده از دستگاه نانوحباب ساز می تواند تا ۲۰ درصد افزایش بهره وری را در تولید محصولات کشاورزی به دنبال داشته باشد.


منبع:

1401/12/11
14:20:34
5.0 / 5
352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳