استخدام سگ های رباتیک در ایستگاه نیروی فضایی آمریکا

استخدام سگ های رباتیک در ایستگاه نیروی فضایی آمریکا

گردو دانلود: ویدئوی جدیدی که از یک سگ رباتیک انتشار یافته است، نشان میدهد که «ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاد» این فناوری را در کارهای روزمره خود به کار گرفته است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از فوربس، «ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاد»(Cape Cod Space Force Station)، بتازگی یک سگ نگهبان رباتیک را معرفی کرده است. این سگ رباتیک که از نظر فنی به عنوان «وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین» شناخته می شود، دارای تعدادی سنسور است که به آن امکان می دهند تا اطراف خودرا زیر نظر داشته باشد.
این سگ رباتیک توسط شرکت «آسیلون رباتیکس»(Asylon Robotics) و با همکاری شرکت «بوستون داینامیکس»(Boston Dynamics) تولید شده است که همیشه ویدئو های جدیدی را از ربات خود موسوم به «اطلس»(Atlas) درحال انجام دادن بدلکاری های باورنکردنی منتشر می کند. بااینکه سگ رباتیک نیروی فضایی کیپ کاد نمی تواند پشتک بزند و سلاح حمل کند اما هنوز هم به وضوح گام دیگری به سمت آینده جامعه پر از ربات به حساب می آید.
بوستون داینامیکس در سال ۲۰۱۹، اجازه استفاده از ربات های چهارپای خود با نام مستعار «اسپات»(Spot) را برای شرکت های خصوصی صادر کرد. بااینکه این شرکت بارها در گذشته وعده داده است که ربات های آن برای کاربردهای نظامی استفاده نخواهند شد اما سگ های رباتیک پیش تر توسط بخش های مختلف پلیس مانند «اداره پلیس نیویورک سیتی»(NYPD) استفاده شده اند.
معین نیست که آسیلون رباتیکس چه نوع توافقی با بوستون داینامیکس دارد که اجازه استفاده از فناوری رباتیک آنرا به دست آورده اما همکاری این دو شرکت با یکدیگر دور از ذهن است. آسیلون رباتیکس، یک بخش کامل از وب سایت خودرا به استفاده از ربات ها و هواپیماهای بدون سرنشین برای اهداف نظامی مختص کرده است. این شرکت هنوز پاسخی به پرسش در مورد این مساله نداده است.
این ربات، نیمه خودکار است؛ به این معنا که می تواند به تنهایی برای گشت زنی بیرون برود و حتی اهتمام کند از موانع دوری کند و بهترین راه را در اطراف اشیای مختلف بیابد اما زمانی که توسط انسان کنترل نمی گردد، عملکرد محدودی دارد.
ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاد که محل استقرار ششمین اسکادران هشدار فضایی است و تا آن زمان که در سال ۲۰۲۱ تغییر نام داد، به عنوان «ایستگاه نیروی هوایی»(Air Force Station) شناخته می شد، به یک ایستگاه شارژ مجهز شده است که سگ رباتیک می تواند از آن نیرو بگیرد.


نیروی فضایی در اطلاعیه ای اظهار داشت: این اسکادران از داشتن دارایی هایی در قالب سگ امنیتی رباتیک و ایستگاه شارژ برای حفظ عملیات امنیتی محیطی با سرعت بالا، در راستای بازدارندگی و اطلاعات در لحظه بهره خواهد برد.
فناوری ربات در سالهای اخیر بطور فزاینده ای پیچیده شده که تا حدود زیادی به لطف مشارکت عمومی و خصوصی بین ارتش آمریکا و شرکت های رباتیک است. در سال ۲۰۱۵، خیلی از ربات ها در انجام وظایف اولیه انسانی مانند دریل برقی با مشکل روبرو شدند. این همان مشکلی بود که در آن سال در «چالش رباتیک دارپا»(DARPA Robotics Challenge) مشاهده شد.
در هر حال، حالا ربات ها آن قدر چابک و عادی شده اند که ارتش آمریکا می تواند یکی از آنها را به عنوان قسمتی از چرخش امنیتی خود معرفی نماید و به سختی به عنوان یک روش غیرعادی تصور می شود.
نیروی فضایی کیپ کاد در روز دوشنبه تعدادی عکس و یک ویدئو را از سگ نگهبان رباتیک جدید خود، در کانال موسوم به «DVIDS» که کانال توزیع رسانه های وزارت دفاع آمریکا است، منتشر نمود. در این ویدئو، بینندگان می توانند سگ رباتیک را ببینند که در مسیری خاکی به پیاده روی برده می شود و یک کنترل کننده به هدایت حرکات آن کمک می نماید.


1401/12/10
08:09:58
5.0 / 5
450
تگهای خبر: تولید , رباتیك , سایت , سنسور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود