با بررسی تارهای صوتی؛

گجتی که لطمه رسیدن به حنجره را هشدار می دهد

گجتی که لطمه رسیدن به حنجره را هشدار می دهد

گردو دانلود: افرادی مانند خوانندگان، سخنرانان عمومی و معلمان در معرض خطر لطمه رساندن به تارهای صوتی خود هستند، اما یک پوشیدنی جدید به حل این مشکل کمک می نماید.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، خیلی از اشخاص ممکنست به سبب استفاده بیش از اندازه از حنجره و تارهای صوتی به آنها لطمه بزنند. بتازگی یک سیستم پوشیدنی آزمایشی طراحی شده تا با هشدار دادن به کاربران در هنگام نزدیک شدن به آستانه لطمه به سیستم صوتی، از این اتفاق پیشگیری کند.
این ابزار توسط «گروهی از دانشمندان علم مواد، مهندسان زیست پزشکی، خوانندگان اپرا و یک لطمه شناس گفتار زبان» به سرپرستی پروفسور جان آ. راجرز از دانشگاه نورث وسترن تولید شده است. این محصول شامل دو دستگاه است: یک سنسور که به پوست منطقه جناغ فرد در زیر گلو می چسبد و یک واحد بازخورد لمسی که روی مچ دست او بسته می شود. هر دو دستگاه بصورت بی سیم بوسیله بلوتوث به یک برنامه در گوشی هوشمند کاربر متصل می شوند.
این سنسور بطور مداوم ارتعاشات تارهای صوتی کاربر را بررسی می کند و خوانش های خودرا به یک نرم افزار منتقل می کند. سپس الگوریتم های مبتنی بر یادگیری ماشینی، داده ها را پردازش می کنند و فرکانس، حجم، دامنه و مدت تمام صداهای کاربر را به همراه زمان هایی از روز که در آن رخ می دهند، مشخص می کنند. همین طور الگوریتم های طراحی شده بیش از ۹۵ درصد در ایجاد تمایز بین آواز خواندن و صحبت کردن دقیق هستند.
اگر برنامه تشخیص دهد که شخص بطور خطرناکی به آستانه خاصی که قبلاً برای خود تعیین کرده بود نزدیک می شود، با ایجاد لرزش در واحد بازخورد لمسی به او هشدار می دهد. سپس کاربر می داند که باید برای مدتی سکوت کند - یا در نهایت کمی ساکت شود - تا به تارهای صوتی خود استراحت دهد. حتی یک استراحت فقط ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ای ممکنست کافی باشد.
نرم افزار همراه این برنامه اطلاعات بیشتری در مورد فعالیت صوتی کاربر به همراه سفارش هایی برای استراحت مناسب ارائه می دهد و با اهمیت تر از همه این برنامه برای رعایت حقوق افرادی که به حفظ حریم خصوصی آگاه هستند، آنچه را که کاربر می گوید ضبط نمی نماید.


منبع:

1401/12/04
11:59:28
5.0 / 5
536
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود