كارمندان گوگل با انتقاد از ساندار پیچای در عرضه شتابزده رقیب ChatGPT

لطفا گوگلی رفتار کن!

لطفا گوگلی رفتار کن!

به گزارش گردو دانلود، کارمندان گوگل، مدیر عامل این شرکت را برای عرضه زودهنگام ربات هوش مصنوعی گفتگوگر مخصوص خود معروف به بارد(Bard) مورد انتقاد قرار داده اند و آنرا به دور از فرهنگ گوگل می دانند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، کارمندان گوگل از آنچه «راه اندازی زودهنگام» ربات هوش مصنوعی گفتگوگر «بارد»(Bard) به عنوان یک رقیب برای ربات پر سر و صدای ChatGPT معرفی شده است، ابراز نارضایتی کرده اند.
برمبنای پست ها و میم های به اشتراک گذاشته شده در انجمن داخلی کارمندان گوگول به نام Memegen، کارکنان این شرکت احساس می کنند که گوگل چت بات خودرا به روشی عجولانه، نادرست و اصطلاحا «غیر گوگلی» عرضه نموده است.
یکی از این انتقادهای طنزآمیز که در فضای مجازی با عنوان میم (meme) شناخته می شود، با تصویری غم انگیز از ساندار پیچای مدیر عامل گوگل انتشار یافته که همراه آن نوشته شده «ساندار عزیز، راه اندازی بارد عجولانه، سَنبَل کاری و کوته نظرانه بود.
کارمندان گوگل همین طور با اکثریت قاطع به این نظر رای دادند که می گوید «لطفاً به چشم انداز بلندمدت بازگرد.»
کارکنان گوگل در محل کار خود نیز ناامیدی خودرا از مدیرعامل خود در این مورد ابراز کرده اند و او را به شدت مورد انتقاد قرار دادند.
راه اندازی سریع و موج انتقادات
واکنش های کارکنان گوگل به راه اندازی Bard AI جالب توجه است، برای اینکه قبل از رویداد مایکروسافت که نشان می داد موتور جستجوی Bing چگونه به زودی با فناوری ChatGPT کار می کند، رخ داد.
گزارش خبری پایگاه CNBC که ادعا می کند به پست های اشتراک گذاری شده داخلی کارکنان گوگل دسترسی دارد، نوشته است: در صورتیکه برخی فکر می کردند این ارائه بدون تشریفات و بدون زرق و برق بود، برخی دیگر حتی از آن آگاه نبودند.
زمانی که نخستین تبلیغ ربات «بارد» شامل توصیف غیردقیقی از یک تلسکوپ انتشار یافت، آنها بیشتر خشمگین شدند.
این انتقادات بدنبال فراخوان پیچای از کارکنان برای تمرکز بیشتر و اجرای آرمان های گوگلی جاه طلبانه، سخت کوشی، احترام و کار گروهی به راه افتاده است.
کارکنان گوگل در مجموع براین باورند که راه اندازی شتاب زده ربات گفتگوگر «بارد» و موج تعدیل های اخیر با ایده آل های گوگل و پیچای در تضاد هستند.
گفتنی ست که واکنش گوگل به رویداد مایکروسافت و نگرانی در مورد تهدید احتمالی ChatGPT برای کسب وکار اصلی جستجوی گوگل سبب شده است که سهام شرکت مادر گوگل(الفبت) در این هفته بیش از ۹ درصد کم شود.
گوگل در تقابل با هوش مصنوعی
گوگل به سبب نخستین اشتباه بارد، ۱۰۰ میلیارد ضرر کرد.
بگفته تعدادی از کارکنان گوگل، عرضه عجولانه بارد سبب نگرانی آنها شده است. نگرانی ها در مورد جایگاه گوگل در حوزه هوش مصنوعی مدت هاست که وجود داشته است. چنانکه گفته می شود کارکنان در جریان یک جلسه سراسری در ماه دسامبر، یعنی همان زمانی که ChatGPT درحال محبوب شدن بود، در مورد قابلیت رقابت این شرکت در هوش مصنوعی مورد پرس و جو قرار گرفته اند.
گزارش CNBC خاطرنشان می کند که مدیران گوگل با هشدار واکنش نشان داده اند که اگر این شرکت، فناوری ربات هوش مصنوعی خودرا خیلی سریع عرضه نماید که دور از ایده آل است، ممکنست شهرت شرکت لطمه ببیند.
منبع:

1401/11/25
09:22:24
5.0 / 5
435
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱