ستاد توسعه فناوری نانو:

۵۵ شرکت بیشترین سهم را در حجم بازار فناوری نانو دارند

۵۵ شرکت بیشترین سهم را در حجم بازار فناوری نانو دارند

به گزارش گردو دانلود، ستاد توسعه فناوری نانو اعلام نمود: ۵۵ شرکت ایرانی بیشتر از ۹۰ درصد از کل حجم بازار نانوفناوری ایران در سال ۱۴۰۰ را در اختیار دارند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، برپایه گزارش بازار محصولات نانوساخت ایران، ۵۵ شرکت ایرانی بیشتر از ۹۰ درصد از کل حجم بازار نانوفناوری ایران در سال ۱۴۰۰ را در اختیار دارند. بیشتر از یک چهارم از شرکتهای نانویی در سال ۱۴۰۰ حجم فروش کمتر از یک میلیارد تومان داشتند. این گزارش نشان داده است که سه شرکت نانویی در سال ۱۴۰۰، حدودا ۲۰ درصد از کل بازار را داشته و ۵۲ شرکت هم ۷۰ درصد بازار را در اختیار دارند. سه شرکت اول بیشتر از هزار میلیارد تومان و ۵۲ شرکت بعدی هم بین صد تا هزار میلیارد تومان فروش داشته اند. همینطور ۵۸ شرکت با فروشی بین ۱۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان، حدودا ۸ درصد از بازار را در اختیار داشته و ۷۷ شرکت هم با فروش بین یک تا ۱۰ میلیارد تومان ۱٫۴ درصد بازار را به خود اختصاص داده اند. ۹۰ شرکت هم فروش تا یک میلیارد تومان داشته اند.
تعداد شرکتهای تولیدی نانو در سال ۱۴۰۰، ۳۲۴ شرکت بوده که این رقم در سال ۱۳۹۹، ۲۸۲ شرکت بوده است. شرکتهای تولیدی شامل دو دسته شرکتهای تولیدکننده محصولات و سازنده تجهیزات نانو می شوند که در سال ۱۴۰۰، ۲۶۳ شرکت تولیدکننده محصول نانو و ۶۱ شرکت سازنده تجهیزات نانو درحال فعالیت بودند. تعداد شرکتهای نانویی درتعداد شش سال قبل بیشتر از ۲۱۰ درصد رشد داشته است.منبع:

1401/11/23
14:10:25
5.0 / 5
451
تگهای خبر: تولید , شركت , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان گردو دانلود