دبیر شبكه فن بازار ملی ایران مطرح كرد؛

راه اندازی فن بازار تخصصی حوزه معدن تا آخر سال

راه اندازی فن بازار تخصصی حوزه معدن تا آخر سال

به گزارش گردو دانلود، دبیر شبکه فن بازار ملی ایران از طریق اندازی فن بازار تخصصی حوزه معدن تا آخر سال اطلاع داد.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، محمدصالح خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی ایران امروز در نشست مشترک مدیران و کارگزاران فن بازارهای کشور که با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان برگزار شد، اظهار داشت: فن بازار ملی ایران از سال ۸۱ آغاز به کار کرده و تابحال توانسته در همه استانهای کشور یک فن بازار را راه اندازی کند.
وی با اشاره به اینکه پس از شروع فعالیتهای فن بازارها نقشه جامع علمی کشور به مبحث توسعه و ساماندهی این فن بازارها تاکید داشته اظهار داشت: فن بازار ملی ایران رویکرد جدید خویش را پس از ابلاغیه شورایعالی انقلاب فرهنگی به معاونت علمی در سال ۹۱ شروع کرد.
به گفته خالقی، پس از آن سال ها مسئولیت اجرای فن بازارها به پارک فناوری پردیس محول شد و سپس آیین نامه تأسیس شبکه فن بازار بر توسعه فن بازارها و آیین نامه راهبری کارگزاران تجارت فناوری (بروکرهای فناوری) به تدوین رسید.
وی ضمن اشاره به جزئیات شبکه فن بازارهای منطقه ای اظهار داشت: ۲۰ دفتر فن بازار در شرکت شهرک های صنعتی و ۱۱ دفتر فن بازار در پارک های علم و فناوری مستقر هستند.
دبیر شبکه فن بازار ملی ایران ضمن اشاره به جزئیات شبکه کارگزاران تجارت فناوری اظهار داشت: این شبکه شامل کارگزاران فن بازار منطقه ای، کارگزاران توسعه بازار محصولات فناورانه، کارگزاران شناسایی نیاز و حل مسئله، کارگزاران فن بازار تخصصی و کارگزاران جذب سرمایه جزو شبکه تجارت جهانی فن بازار ملی ایران هستند.
خالقی افزود: به صورت کلی بیشتر از ۷۰ کارگزار از سراسر کشور زیرمجموعه شبکه کارگزاران تجارت فناوری فن بازار ملی ایران فعالیت می نمایند.
وی با اشاره به اینکه کارگزاران تجارت فناوری بر مبنای سه شاخص عمومی، تخصصی و آموزشی مورد ارزیابی قرار می گیرند و گواهینامه های تأیید فعالیت را دریافت می کنند.
دبیر شبکه فن بازار ملی ایران تصریح کرد: مرکز فن بازار ملی ایران ۳۱ هزار و ۸۱۲ کاربر دارد که بر مبنای اطلاعات جدید احصاء شده تا هزار و ۴۳۷ شرکت، ۱۴ هزار و ۳۱۹ محصول و ۸۹۶ تقاضا در مرکز فن بازار ملی ایران وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه تابحال فن بازارهای تخصصی را در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی راه اندازی کرده ایم، اظهار داشت: همینطور مقرر است تا آخر سال با همکاری وزارت صمت فن بازار تخصصی حوزه معدن راه اندازی شود.
خالقی با اشاره به اینکه شبکه فن بازار ملی ایران ۱۲۰ رویداد تجاری مختلفی را طی این سال ها برگزار کرده، اظهار داشت: این رویدادها در حوزه تجهیزات پزشکی، شهری، لوازم خانگی، مواد غذایی، پلاستیک و پلیمر، کاشی و سرامیک، سنگ، نفت، تجهیزات پزشکی و تجهیزات ورزشی و توانبخشی، رنگ و پوشش های صنعتی شیمیایی و پلیمر، آرایشی و بهداشتی، پساب تا آب بوده است.
وی با اشاره به اینکه طی سه سال قبل بیشتر از ۸۰۰ میلیارد تومان قرارداد در فن بازارها منعقد شده است، اظهار داشت: در زمینه توسعه بازار ۳۷۰ قرارداد بالغ بر ۵۱۰ میلیارد تومان، در حوزه رفع نیاز ۷۵ قرارداد بالغ بر ۵۵ میلیارد تومان، در حوزه سرمایه گذاری ۳۰ قرارداد بالغ بر ۲۳۵ میلیارد تومان منعقد شده است.
دبیر شبکه فن بازار ملی ایران ضمن اشاره به تعداد و میزان قراردادها از آغاز ۱۴۰۱ اظهار داشت: در توسعه بازار تعداد ۵۸ قرارداد بالغ بر ۹۳ میلیارد تومان در حوزه رفع نیاز، ۲۰ قرارداد بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان و در حوزه سرمایه گذاری تعداد ۱۲ قرارداد بالغ بر ۸۳ میلیارد تومان منعقد شده است.
خالقی تصریح کرد: در مجموع از آغاز سال جاری ۸۴ قرارداد بالغ بر ۱۸۶ میلیارد تومان منعقد شده است.


منبع:

1401/10/25
14:07:32
5.0 / 5
607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود