غذا بر رفتار شما تاثیر می گذارد

غذا بر رفتار شما تاثیر می گذارد

گردو دانلود: پژوهشگران دانشگاه متروپولیتن اوساکا اظهار نمودند غذا بر رفتار افراد تاثیر می گذارد، حتی اگر افراد از آن آگاه نباشند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از تی ان، کنترل غذای دریافتی شما می تواند حتی مشکل تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. مطالعه دانشمندان دانشگاه متروپولیتن اوساکا نشان داده است که نشانه های غذایی بصری می توانند بر رفتار غذایی شما تأثیر بگذارند، حتی زمانی که شما از آنها آگاه نباشید.
چاقی یکی از شرایط پاتولوژیک مهمی است که سبب ایجاد بیماریهای در رابطه با سبک زندگی می شود و شناخته شده است که با سکته قلبی، سکته مغزی و سرطان زایی مرتبط می باشد. رویکرد های تنظیم رفتار غذایی به شکل گسترده در کوشش برای کنترل چاقی استفاده می شود، اما گزارش شده است که حدود نیمی از کسانی که رژیم های غذایی دریافت می کنند در عرض پنج سال باردیگر به وزن اولیه خود باز می گردند.
برای توضیح اثربخشی محدود چنین رژیم هایی، یک فرضیه پیشنهاد می دهد که نه فقط فرآیندهای عصبی آگاهانه، بلکه فرآیندهای عصبی ناخودآگاه نیز نقش مهمی در کنترل رفتار خوردن دارند. با این وجود، هیچ مطالعه ای وجود نداشته که بطور مستقیم اعتبار این فرضیه را در سطح فعالیت عصبی بررسی کند.
نتایج مطالعه این تیم تحقیقاتی به رهبری پروفسور «تاکاهیرو یوشیکاوا» از دانشکده پزشکی دانشگاه متروپولیتن اوساکا نشان داده است که در شکنج پیشانی، ناحیه ای از لوب پیشانی مغز که رفتار خوردن را کنترل می کند، فعالیت عصبی در پاسخ به محرک های غذایی بصری و تصاویر غذا، بسته به این که آن تصاویر آگاهانه یا ناخودآگاه ارائه شوند، متفاوت می باشد. نتایج نشان میدهد که رفتار خوردن را نمی توان بدون در نظر گرفتن فرآیندهای عصبی ناخودآگاه و آگاهانه درک کرد.
پروفسور یوشیکاوا اظهار داشت: اگر بتوانیم در تحقیقات آینده در مورد چگونگی کنترل رفتار خوردن توسط فرآیندهای عصبی ناخودآگاه اطلاعات بیشتری کسب نماییم، می توانیم این درک را با دانش فعلی خود از فرآیندهای عصبی خودآگاه ترکیب نماییم تا بطور بالقوه روش های موثرتری برای تنظیم رفتار خوردن ایجاد نماییم.
یافته های این مطالعه در مجله «PLOS ONE» منتشر گردید.
منبع:

1401/10/23
14:21:00
5.0 / 5
406
تگهای خبر: دانشگاه , محقق , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود