نمایشگاه CES ۲۰۲۳

رونمایی از سبک ترین اسکلت خارجی مبتنی بر هوش مصنوعی

رونمایی از سبک ترین اسکلت خارجی مبتنی بر هوش مصنوعی

گردو دانلود: یک استارت آپ آلمانی از سبک ترین و کاربردی ترین «لباس برقی» با پشتیبانی هوش مصنوعی در نمایشگاه فناوری CES رونمایی کرده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، استارت آپ «German Bionic» از لباس ها و محصولات پوشیدنی هوشمند سبک مجهز به هوش مصنوعی خود در نمایشگاه فناوری CES ۲۰۲۳ رونمایی کرده است. هدف این شرکت رباتیک اروپایی افزایش ایمنی در محل کار برای مشاغل سخت فیزیکی است و این کار را با توسعه طیف وسیعی از دستگاههای هوشمند انجام می دهد. در بیانیه این شرکت آمده است: ما با ابزارهای پوشیدنی جدیدمان، افراد سخت کوش را به ابزارهایی که برای انجام کاری با خیال راحت تر نیاز دارند، مجهز می نماییم.
این شرکت مستقر در آگسبورگ(Augsburg) آلمان، سه محصول جدید خودرا در نمایشگاه CES ۲۰۲۳ به نمایش خواهد گذاشت که «Apogee»، «Smart SafetyVest» و پلتفرم IO شرکت Bionic German هستند.
«German Bionic» نخستین شرکتی بود که اسکلت بیرونی متصل را برای محل کار معرفی نمود و در حوزه لباس های پوشیدنی پیشگام شد. این لباس از کاربران در هنگام بلند کردن اجسام پشتیبانی می کند و از قرار گرفتن بدن در وضعیت نامناسب جلوگیری می کند. اسکلت خارجی «Cray X» که برنده جایزه شده و در دسته ی بهترین نوآوری بخش فناوری های پوشیدنی CES ۲۰۲۳ قرار دارد در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است.
فایده این فناوری ها چیست؟
به نقل از موسسه پزشکی ایالات متحده آمریکا، بار اقتصادی برگه های اطلاعات ایمنی مواد در محل کار با غیبت، هزینه های غرامت، دستمزدهای از دست رفته و راندمان از دست رفته اندازه گیری می شود که تنها در ایالات متحده سالانه معادل ۴۵ تا ۵۴ میلیارد دلار آمریکا است.
آرمین جی اشمیت(Armin G. Schmid)، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران «German Bionic»، می گوید: لباس های برقی و پوشیدنی های هوشمند ما از افرادی که روزانه کارهای فیزیکی سخت را در مشاغل حیاتی انجام می دهند، در مقابل فشار بیش از اندازه و لطمه محافظت می کنند.
این پوشیدنی ها پشتیبانی مکانیکی برای بلند کردن و حمل اجسام ارائه می کنند و از یک سیستم کمک هوشمند برای هشدار به کاربران استفاده می نمایند، برای مثال، مواردی از بلند کردن نادرست یا زمانی که آنها باید استراحت کنند را به کاربر اعلام می کنند. این مورد منجر به دریافت مرخصی کمتر از طرف کارمندان می شود که به علت بیماری های ناشی از فشار یا حوادث از کار مرخصی می گیرند. این کار موجب رضایت بیشتر کارمندان و داشتن کارمندانی فعال تر می شود.
سایر محصولات جدید
محصول «Apogee» این شرکت که لباس سبک تر و راحت تری نسبت به مدلهای قبلی خود است، ضد گرد و غبار و آب است و تا ۶۶ پوند(۳۰ کیلوگرم) از کمر کاربر هنگام بلند کردن اجسام پشتیبانی می کند و به لطف راه رفتن فعال به کاهش خستگی کمک می نماید.
محصول «Smart SafetyVest» با سنسورهای پیشرفته و هوش مصنوعی ارائه می شود تا درکی از ارگونومیک خاص کاربر برمبنای داده های به دست آمده عرضه نماید. این دستگاه با فشار یک دکمه ارزیابی ها و اقدامات سفارش شده را اعلام می کند.
پلت فرم جدید German Bionic IO مبتنی بر فضای ابری در قلب هر دو لباس جدید ارائه شده از طرف شرکت قرار دارد و به تبدیل اطلاعات ایمنی و بهداشت شغلی به داده های قابل سنجش کمک می نماید. داده های جمع آوری شده بطور مداوم با استفاده از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی برای افزایش اثربخشی ایمنی با عنایت به اقدامات کاربر تحلیل و بررسی می شود.
منبع:

1401/10/15
20:36:25
5.0 / 5
527
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴