تانک های خودران آلمان در خدمت نیروهای اوکراینی

تانک های خودران آلمان در خدمت نیروهای اوکراینی

گردو دانلود: آلمان با نسل پنجم ربات های خودران و بدون سرنشین شبیه به تانک خود اوکراین را در جنگ با روسیه مسلح می کند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، بر اساس بیانیه مطبوعاتی شرکت استونیایی میلرم ربوتیکس(Milrem Robotics)، این شرکت توسعه دهنده رباتیک و سیستم های خودمختار و شرکت دفاعی آلمانی کراس-مافی وگمن(Krauss-Maffei Wegmann ) قراردادی را برای تحویل ۱۴ وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین نسل پنجم موسوم به THEMIS Cargo به اوکراین امضا کرده اند. این قرارداد توسط وزارت دفاع آلمان تامین مالی می شود.
طبق اعلام وب سایت این شرکت، هدف THEMIS Cargo کاهش بار روانی سربازان و ارائه وسیله ای برای حمل و استفاده از تجهیزات و قدرت آتش اضافی است. این وسیله رباتیک خودران، تحرک واحدهای پیاده را بیشتر می کند و آنها را در مقابل دشمن کارآمدتر می کند. THEMIS Cargo همین طور می تواند برای پشتیبانی از کارهای لجستیکی در پایگاه ها و برای تامین مجدد تجهیزات و مهمات استفاده گردد.
این تانک می تواند به سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر ۱۲۰۰ کیلوگرم بار حمل کند. ضمن این که هم با سوخت دیزلی و هم با ژنراتور برق کار می کند. همین طور دارای سه دوربین دید در شب، حرارتی و HDR است.
در عین حال THEMIS Cargo در طول جنگ، پشتیبانی آتش مستقیم برای نیروها را ارائه می دهد و به عنوان یک افزایش دهنده توان نیروها عمل می کند.
این تانک با سیستم تثبیت کننده یکپارچه تسلیحات کنترل ازراه دور خود، دقت بالایی را در مناطق وسیع، چه در روز و چه در شب، صیانت از نیروها و قابلیت بقا ارائه می دهد.
این وسیله نقلیه زرهی را می توان به مسلسل های سبک یا سنگین، نارنجک انداز، توپ های خودکار ۳۰ میلی متری و سیستم های موشکی ضد تانک نیز مجهز کرد.
حمل مجروحان و پاکسازی مسیر
حدود نیمی از این تانک های جدید اوکراین برای تخلیه مجروحان تنظیم خواهند شد و مقرر است تا آخر سال جاری به این کشور تحویل داده شوند. هفت تانک رباتیک دیگر نیز مقرر است در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ به اوکراین تحویل داده شوند که از آنها برای پاکسازی مسیرها استفاده می شود.
سروان یوری پاژوست، مدیر تحقیق و توسعه دفاعی شرکت میلرم ربوتیکس توضیح می دهد: حمل مجروحان و پاکسازی مسیر، دو فعالیت پر زحمت است که چندین نفر را درگیر می کند و در معرض تهدید دائمی آتش دشمن قرار می دهد. در صورتیکه خودکار کردن این وظایف با وسایل نقلیه بدون سرنشین این خطر را می کاهد و به سربازان بیشتری اجازه می دهد در یک منطقه امن بمانند یا برای کارهای مهم تر آماده شوند.
کولدار وارسی، مدیر عامل میلرم ربوتیکس می گوید: استقرار تانک های THEMIS در اوکراین به این معنا است که نیروهای اوکراینی می توانند ایمنی سربازان خودرا بالا برند و به این تانک ها اجازه دهند وظایفی را انجام دهند که تهدیدی جدی برای انسان ها هستند. این هدف نهایی سیستم های رباتیک است. شرکت ما به خود افتخار می کند که می تواند به مبارزه اوکراین با متجاوزان کمک نماید.
همین طور رالف کتزل، مدیرعامل شرکت دفاعی آلمانی کراس-مافی وگمن(KMW) می گوید: این پروژه مهم نشان دهنده توانایی مشترک ما برای ارائه فناوری های پیشرفته به اوکراین است. ما مصمم هستیم که با تجهیزات حفاظتی و نجات دهنده از اوکراین حمایت نماییم. تحویل سریع ۱۴ THEMIS ثابت می کند که KMW و میلرم ربوتیکس شرکایی هستند که می توان به آنها اعتماد کرد.
تانک های THEMIS هم اکنون در ۱۶ کشور همچون هشت عضو ناتو یعنی استونی، فرانسه، آلمان، هلند، نروژ، اسپانیا، بریتانیا و ایالات متحده مستقر شده اند.1401/09/13
14:52:14
5.0 / 5
482
تگهای خبر: پروژه , رباتیك , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود