کاوشگر گمشده رویای ژاپن برای فرود روی ماه را نابود کرد

کاوشگر گمشده رویای ژاپن برای فرود روی ماه را نابود کرد

گردو دانلود: سازمان اکتشافات فضایی ژاپن(JAXA) کاوشگر ماه خودرا گم کرده است. این ماهواره همراه ماموریت آرتمیس به فضا ارسال شده بود اما ناسا سیگنالی از آن دریافت نکرده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از دیلی میل، کاوشگر یا ماهواره OMOTENASHI بعد از جدا شدن از ابر موشک اس ال اس با اختلالات ارتباطی روبرو شد برای اینکه در موقعیت مناسبی نسبت به خورشید قرار نداشت. در نتیجه پنل های آن رو به خورشید نبودند و همین مورد توانایی ماهواره برای شارژ باتری هایش را تحت تاثیر قرار داد. از آنجائیکه تیم پروژه نتوانست ماهواره را کنترل کند، در نتیجه آنها مجبور شدند برنامه ها برای فرود کاوشگر روی سطح ماه در روز دوشنبه را لغو کنند.
در صورت فرود موفقیت آمیز OMOTENASHI روی ماه، ژاپن بعد از روسیه، آمریکا و چین به چهارمین کشوری تبدیل می شد که به سطح سیاره رسیده است. تاتسواکی هاشیموتو رهبر این پروژه در یک کنفرانس خبری که بعد از لغو فرود در ماه برگزارشد، رویدادهای مذکور را ناراحت کننده عنوان نمود. بگفته او این کاوشگر با هزینه ۵.۶ میلیون دلار توسعه یافته بود. OMOTENASHI یکی از ۹ ماهواره کیوب ستی بود که هفته گذشته همراه کپسول اوریون و موشک اس ال اس طی ماموریت آرتمیس یک به فضا رفت. هدف اولیه این کیوب آزمایش فناوری ها و انجام مانورهایی بود که کمک می کرد یک لندر کوچک روی ماه فرود بیاید و همزمان سیستم های برق، ارتباطات و پیش رانش آنرا ایمن نگه می داشت. قرار بود این کاوشگر نقطه شروع ماموریت ژاپن برای ساخت یک ایستگاه در ماه برای اقامت فضانوردان باشد. JAXA در توئیتی نوشت: نمی توان باردیگر با فضا پیما ارتباط برقرار کرد و بدین سبب تصمیم گرفته شد مانور فرود روی ماه (DV۲) قابل انجام نیست. در این میان تحقیقاتی در اختلالات به وجود آمده در کاوشگر در حال انجام می باشد.

1401/09/04
13:33:29
5.0 / 5
503
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان گردو دانلود