موفقیت چین در پرتاب های ماهواره ای گوناگون

موفقیت چین در پرتاب های ماهواره ای گوناگون

گردو دانلود: چین سومین موشک خودرا در طول یک هفته، در روز چهارشنبه (12 اکتبر) به آسمان فرستاد، این دفعه این پرتاب برای پرتاب ماهواره ای و نظارت بر محیط زیست در نظر گرفته شده بود.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، به گفته رسانه های دولتی چین، یک ماهواره راداری معروف به S-SAR01، با نام مستعار Huanjing-2E، بر فراز یک موشک لانگ مارچ 2C از مرکز پرتاب ماهواره تائی یوان در شمال استان شانشی به فضا پرتاب شد.
پرتاب آن در ساعت ۶: ۵۳ پس از ظهر چهارشنبه به وقت منطقه زمانی شرقی یا ۶: ۵۳ بامداد به وقت محلی این کشور در روز پنجشنبه، ۱۳ اکتبر انجام شد.
طبق گزارش خبرگزاری شین هوا، وضوح ۶۰ فوت (۵ متر) این ماهواره در درجه اول برای امدادرسانی در زمان بلایای طبیعی و صیانت از محیط زیست مورد استفاده قرار خواهد گرفت. سایر کاربردها شامل بررسی منابع در آب، منابع طبیعی، کشاورزی و جنگلداری خواهد بود.
این پرتاب چهل و پنجمین پرتاب چین در سال ۲۰۲۲ بود. اداره ملی فضایی چین در وب سایت خود نوشت: این ماموریت پرتاب، یک موفقیت کامل بود. این ماهواره به جمع ماهواره های Huanjing-2A و 2B اضافه می شود. Huanjing-2A و 2B دو ماهواره با وضوح متوسط ​​بودند که در سال ۲۰۲۰ برای جایگزینی نسل قبلی که در سال ۲۰۰۸ به فضا فرستاده شده بودند، به فضا ارسال شدند.
این پرتاب در مجموع چهارصد و چهل و سومین پرتاب موشک های سری لانگ مارچ و سومین پرتاب چین تنها در هفته گذشته بود. رصدخانه خورشیدی مبتنی بر فضای پیشرفته چین، با نام مستعار Kuafu-1، روز شنبه (۸ اکتبر) سوار بر موشک لانگ مارچ2D پرتاب شد تا آب و هوای خورشیدی را مطالعه کند. آژانس فضایی چین همین طور یک جفت ماهواره ارتقای ناوبری را از یک سکوی دریایی در روز جمعه (۷ اکتبر) پرتاب کرد.1401/07/23
09:01:40
5.0 / 5
607
تگهای خبر: سایت , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵