معاونت علمی و فناوری اعلام كرد؛

توسعه بازار محصولات فناورانه ایرانی در ونزوئلا

توسعه بازار محصولات فناورانه ایرانی در ونزوئلا

به گزارش گردو دانلود، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود که ۵۰۰ نشست بین شرکتهای دانش بنیان و سرمایه گذاران ونزوئلایی برای تعاملات فناورانه برگزار گردید.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، نمایشگاه اختصاصی ایران ساخت در ونزوئلا که از ۲۴ شهریورماه در این کشور برپا شد؛ از دستاوردهای این نمایشگاه میتوان به امضای ۴۸ تفاهمنامه همکاری و برگزاری ۵۰۰ نشست رودررو میان شرکتهای ایرانی و ونزوئلایی اشاره نمود.
این نمایشگاه که به محصولات دانش بنیان و خلاق ایران ساخت اختصاص دارد، با حضور ۸۲ شرکت ایرانی و ۵۰ مجموعه فناور ونزوئلایی برگزار شد و بزرگ ترین و راهبردی ترین شرکتهای ایرانی در حوزه صنعت «خودرو»، «کشاورزی»، «دارو»، «تجهیزات پزشکی»، «آی سی تی» و «صنایع خلاق» در این سفر حضور داشتند و دستاوردهای خویش را به نمایش گذاشتند.
با به انتها رسیدن کار نمایشگاه اختصاصی ایران ساخت در ونزوئلا ۴۸ یادداشت تفاهمنامه همکاری میان شرکتهای دانش بنیان، خلاق و دولتی ایرانی و شرکت ها، تجار و سرمایه گذاران ونزوئلایی به امضا رسید که بخشی از آنها در چارچوب قرارداد فروش محصول به امضا رسید.
این تفاهمنامه ها که ۳۰ شرکت ایرانی در آنها حضور دارند در حوزه های مختلف فناورانه بخصوص صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، سلامت، دارو و تجهیزات پزشکی امضا و یک کمیته مشترک از سمت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دولت ونزوئلا برای پیگیری تحقق و اجرایی شدن قراردادهای طرفین تشکیل شد.
از دیگر دستاوردهای سفر بزرگ ترین هیأت فناوری ایرانی به ونزوئلا؛ انجام بیشتر از ۲ هزار ملاقات میان شرکتهای دانش بنیان، خلاق و دولتی ایرانی در غرفه های مستقر در نمایشگاه با تجار، سرمایه گذاران و شرکتهای ونزوئلایی بود که این ملاقات ها هم به توسعه بازار محصولات ایران ساخت در این کشور کمک خواهد نمود.
نمایشگاهی که با حضور نیکولاس مادورو رئیس جمهور و وزرای برق، کشاورزی، تجارت، بهداشت، علوم و فناوری کشور ونزوئلا، سلطانی سفیر جمهوری اسلامی ایران، مهدی قلعه نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری، حسین اسفندیاری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و پرویز کرمی رئیس مرکز فناوری های نرم و توسعه صنایع خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد و فرصتی خوب برای شرکتهای دانش بنیان و خلاق ایرانی و مجموعه های فناور ونزویلایی برای توسعه تبادلات علمی و فناورانه فراهم نمود.
در این نمایشگاه ۵۰۰ محصول از ۱۵۰ شرکت دانش بنیان و فناور به نمایش درآمده است. محصولات ایران ساخت با کیفیت بالا که مقرر است بازارشان در کشور ونزوئلا توسعه یابد و مسیر صادرات آنها تسهیل شود.

1401/06/31
18:06:32
5.0 / 5
498
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود