در یك برنامه پنج ساله؛

چین ۲۲۰ منطقه ملی فناوری پیشرفته تأسیس می کند

چین ۲۲۰ منطقه ملی فناوری پیشرفته تأسیس می کند

به گزارش گردو دانلود، وزارت علوم و فناوری چین اعلام نمود تا انتهای دوره چهاردهم برنامه پنجساله توسعه این کشور حدود ۲۲۰ منطقه ملی فناوری پیشرفته تأسیس خواهد شد.به گزارش گردو دانلود به نقل از رویترز، این مراکز جدید که تا سال ۲۰۲۵ افتتاح می شوند، اغلب شهرهای مهم بخش شرقی این کشور و هم شهرهای بزرگ در مرکز و غرب چین را دربر می گیرند.
لی یوپینگ، یکی از مقامات این وزارت خانه، روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت ارزش کل تولید در مناطق ملی فناوری پیشرفته از ۵.۴ تریلیون یوان (حدود ۷۸۱.۳ میلیارد دلار) در سال ۲۰۱۲ به ۱۵.۳ تریلیون یوان در سال ۲۰۲۱ افزایش پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: در سال ۲۰۲۱، مناطق ملی فناوری پیشرفته چین ۱۳.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص دادند. بر همین اساس، در دهه گذشته، مناطق ملی فناوری پیشرفته در زمینه هایی مانند پردازش کوانتومی، راه آهن پرسرعت، سامانه ماهواره ای ناوبری BeiDou، تولید هواپیماهای بزرگ تولید داخل و ارتباطات نسل پنجم پیشرفت های بزرگی داشته اند.
آنها همینطور در یک سری مأموریت های علمی و فناوری بزرگ ملی، همچون ساخت زیردریایی سرنشین دار جیالنگ برای حرکت در اعماق دریا، پرتاب سفینه فضایی شنژو ۱۴ و تولید واکسن های کرونا مشارکت کرده اند. چین تابحال ۱۷۳ منطقه ملی فناوری پیشرفته بوجود آورده است.

1401/06/28
11:31:28
5.0 / 5
475
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود