برای كفش های مشهور؛

رباتی ویژه که کفش های ورزشی را تمیز و ترمیم می کند

رباتی ویژه که کفش های ورزشی را تمیز و ترمیم می کند

به گزارش گردو دانلود، شرکت نایک از یک ربات جدید با نام اختصاری B.I.L.L. در لندن رونمایی کرده که وظیفه آن تمیز و تعمیر کردن کفش ها است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از دیلی میل، نوا مورفی رینهارت رهبر این پروژه می گوید: نکته اینجاست که نگهداری یک محصول قدیمی امری بسیار خصوصی و شخصی است. افراد برای نگهداری از کفش های مورد علاقه شان کارهای مختلفی انجام می دهند. تعمیر یک محصول راهی برای امتداد یافتن خاطرات از آن است. B.I.L.L. ابزاری برای انجام این کار است.
ربات مذکور از محصولات پاک کننده مبتنی بر آب و وصله های پلی استر بازیافتی برای تعمیر کفش های قدیمی استفاده می نماید. هم اکنون B.I.L.L. می تواند عمر کفش های مشهور نایک مانند« ایرفورس 1s»، «ایرجوردن 1s»، اسپیس هیپی 01s و نایک دانکز را افزایش دهد. مشتریان می توانند در مرکز« لندن نایک تاون» از این ربات بازدید نمایند. در اینجا کفش ها به نوبت در ماشین قرار می گیرد. ربات نخست یک مدل سه بعدی دیجیتال از کفش می سازد تا محل دقیق نقاطی که نیازمند پاکسازی در بخش رویی، کناری و کفی خارجی کفش دارند را مشخص نماید.
در مرحله بعد B.I.L.L. وارد عمل می شود و فرآیند پاکسازی با استفاده از مواد شوینده مبتنی بر آب و برس های چرخانی مانند کارواش شروع می شود. ربات با کمک خوانش دیجیتال اطلاعات می تواند با دقت بیشتری از کفش ها مراقبت کند. هنگامیکه کفش پاکسازی می شود، مشتری می تواند وصله هایی برای ترمیم نقاطی از رویی کفش که صدمه دیده اند را انتخاب نماید. در نهایت بندهای جدید از مواد بازیافتی هم به کفش ها اضافه می شود.


منبع:

1401/06/26
10:36:09
5.0 / 5
513
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود