۱۰۰برابر قوی تر با ماندگاری بالا؛

ترکیب جادویی پژوهشگر ایرانی برای حل مشکل یخ زدن بال هواپیماها

ترکیب جادویی پژوهشگر ایرانی برای حل مشکل یخ زدن بال هواپیماها

گردو دانلود: هادی قاسمی پژوهشگر ایرانی دانشگاه هیوستون ترکیبی جدید ابداع کرده که با اسپری کردن آن روی بال هواپیماها روند یخ زدایی در هوای سرد به سرعت و دقت به انجام می رسد.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، پرواز ایمن هواپیماها در زمستان سرد بستگی به یخ نزدن بال آنها دارد. استفاده از مواد شیمیایی سنگین برای یخ زدایی نیاز به صرف هزینه و وقت زیادی دارد و به محیط زیست نیز لطمه می زند. اما هادی قاسمی ترکیبی را ابداع کرده که قدرت آن برای یخ زدایی صد برابر محصولات مشابه است.
ترکیب مورد اشاره با ایجاد ترک های مداوم و پیش رونده در یخ سطح بال آنها را ذوب می کند. نکته مهم این است که با اسپری کردن دقیق می توان روند ایجاد این شکستگی ها را کنترل و مدیریت کرد. ترکیبات متنوع این ماده به دقت درصد بندی و انتخاب شده تا سرعت ایجاد ترک ها نیز بالا باشد. پس از چسبیدن یخ به سطح بال نیز به خوبی جلوگیری می شود.
یک مزیت دیگر این ضد یخ دوام و ماندگاری بالای آنست که سبب می شود با مصرف مقدار کمی از آن یخ زدایی با موفقیت صورت گیرد. در آزمایش های انجام شده بر روی هواپیماهای بوئینگ در وضعیت نامساعد جوی این ترکیب ۱۰۰ برابر قدرتمندتر عمل کرده است.
به گفته هادی قاسمی مهم ترین مزیت این ماده یخ زدا، چسبندگی کم آن و در عین حال دوام و ماندگاری مناسب می باشد. از ماده مذکور می توان برای یخ زدایی از پره های توربین های بادی نیز بهره برد تا روند تولید برق با آنها مختل نشود.

1401/06/23
10:11:47
5.0 / 5
580
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود