ویدئویی از بسته بندی تجهیزات برای ارسال از فضا به زمین

ویدئویی از بسته بندی تجهیزات برای ارسال از فضا به زمین

به گزارش گردو دانلود، ایستگاه فضایی بین المللی به تازگی ویدیویی منتشر نموده که در آن یکی از فضانوردان درحال ارسال یک بسته برای ارسال به زمین است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا، در روز شنبه(۲۰ اوت) هفته گذشته یک فضاپیمای باری "دراگون" متعلق به شرکت فضایی خصوصی "اسپیس ایکس" همراه با ۴۰۰۰ پوند آزمایش علمی و انبوهی از تجهیزات علمی از ایستگاه فضایی بین المللی به زمین بازگشت و در اقیانوس فرود آمد. در این ویدیو که بتازگی ایستگاه فضایی بین المللی منتشر نموده است یکی از فضانوردان ناسا درحال بسته بندی تجهیزاتی است که مقرر است به زمین ارسال شوند.
هنگامی که فضاپیمای باری "دراگون" اسپیس ایکس به زمین رسید حامل برخی چیزها همچون نمونه هایی از یک آزمایش خنک کننده لباس فضایی به نام آزمایش پروازی منع تبخیر از لباس فضایی"(Spacesuit Evaporation Rejection Flight Experiment) یا SERFE بود.
در این ویدیو، "جسیکا واتکینز"(Jessica Watkins) فضانورد ناسا، سیستم SERFE را بر می دارد تا آنرا برای بازگشت به زمین بسته بندی کند.
دستگاه SERFE مجهز به فناوری جدیدی است که در آن از تبخیر سطحی آب برای حذف گرما از لباس های فضایی و حفظ دمای مناسب برای اعضای خدمه و تجهیزات در طول پیاده روی های فضایی و جایی که دما می تواند از سرمای منهای ۲۵۰ درجه فارنهایت در سایه تا گرمای ۲۵۰ درجه در زیر نور خورشید متغیر باشد، استفاده می نماید.
این تحقیق از توسعه لباس های فضایی برای ماموریت های اکتشافی آینده مانند دروازه ماه و آرتمیس پشتیبانی می کند.
اسپیس ایکس ماموریت "Dragon's SpaceX-۲۵" را در تاریخ ۱۴ ژوئیه از مرکز فضایی "کندی" ناسا به فضا پرتاب کرد و این فضاپیما دو روز بعد به ایستگاه فضایی بین المللی رسید. دراگون ۵۸۰۰ پوند(۲۶۳۰ کیلوگرم) آزمایش های علمی، تجهیزات خدمه و سایر محموله های حیاتی را به ایستگاه فضایی تحویل داد.
۱۹ اوت، فضاپیمای دراگون از ایستگاه فضایی جدا شد و بازگشت خودرا در روز شنبه با حدود ۴۰۰۰ پوند(۱۸۱۵ کیلوگرم) تجهیزات علمی به زمین شروع کرد. این محموله شامل نتایج آزمایش های بی شماری در ایستگاه فضایی است که به دانشمندان مشتاق تحویل داده شد.
کپسول های باری دراگون نسخه های بدون خدمه فضاپیمای "کرو دراگون"(Crew Dragon) هستند و برای حمل و نقل تجهیزات به ایستگاه فضایی بین المللی و بر طبق قرارداد چند میلیارد دلاری با ناسا طراحی شده اند. ایستگاه فضایی هم اکنون اقامتگاه هفت فضانورد است که خدمه ماموریت "اکسپدیشن ۶۷"(Expedition ۶۷) را می سازند. آنها شامل ۳ آمریکایی، ۳ روس و یک اروپایی هستند. شرکت اسپیس ایکس ۴ نفر از این فضانوردان را به عنوان قسمتی از ماموریت "کرو-۴"(Crew-۴) توسط کپسول "کرو دراگون" برای ناسا به ایستگاه فضایی فرستاد.
اسپیس ایکس همین طور خدمه بعدی ناسا را در ماموریت "کرو-۵"(Crew-۵) ​​در ماه سپتامبر به ایستگاه فضایی خواهد برد.منبع:

1401/06/07
23:40:19
5.0 / 5
393
تگهای خبر: شركت , طراحی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود