یك مقام مسئول در معاونت علمی:

فرایند ارزیابی دانش بنیانهای پارک های علم و فناوری تسهیل می شود

فرایند ارزیابی دانش بنیانهای پارک های علم و فناوری تسهیل می شود

به گزارش گردو دانلود، رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری  اظهار داشت: فرایند ارزیابی دانش بنیانی شرکتهای مستقر در این پارک ها تسهیل می شود.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، رضا اسدی فرد ضمن اشاره به این که تعداد قابل توجهی از شرکتهای دانش بنیان در پارک های فناوری در سرتاسر کشور مستقر هستند، اظهار داشت: این مورد می طلبد که این پارک ها در زمینه ارزیابی شرکت ها برای دانش بنیان شدن با معاونت علمی و فناوری همکاری کنند.
وی اضافه کرد: هر چند که واگذاری کل فرایند ارزیابی شرکتهای دانش بنیان به پارک های فناوری یا سایر موسسات به سبب حفظ وحدت رویه ارزیابی امکان پذیر نیست اما سال جاری این امکان فراهم گشته است که این پارک ها با همکاری معاونت علمی و فناوری، فرایند ارزیابی شرکتهای مستقر در پارک را تسهیل و تسریع کنند.
رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به معیارهای ارزیابی و لزوم وجود معیارهای یکسان در فرایند ارزیابی شرکتهای دانش بنیان، بیان نمود: پارک های فناوری می توانند با معرفی کارگزار ارزیابی دانش بنیان و تشویق شرکتهای مستقر در پارک به ثبت اطلاعات در سامانه دانش بنیان فرایند ارزیابی این شرکتها را تسریع کنند.
وی افزود: همینطور با برخی از پارک های منتخب تفاهمنامه ای برای مشارکت مدیریت پارک ها در شناسایی و معرفی شرکتهای مستعد دانش بنیان امضا شده و مرحله آزمایشی این طرح با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان در حال انجام می باشد.
اسدی فرد همینطور تصریح کرد: از آغاز سال ۱۴۰۱ با همه پارک های فناوری و شهرک های صنعتی کشور برای جلب مشارکت آنها در اطلاع رسانی و ترویج برنامه های معاونت علمی و فناوری و شناسایی و کمک به تسریع فرایند ارزیابی دانش بنیان شرکتهای توانمند مستقر در پارکها و شهرک های صنعتی مکاتبه شده است و تا کنون همکاری با بیشتر از ۵ پارک علم و فناوری و شهرک صنعتی شروع شده است. در نتیجه این همکاری ها شرکتهای توانمند بیشتری وارد فرآیند ارزیابی می شوند.
رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور بیان نمود: تعداد شرکتهای متقاضی دانش بنیان شدن از حدود ۲۵۰ مورد در ماه، در سال ۱۴۰۰ به ماهیانه بیشتر از ۶۰۰ مورد در سال ۱۴۰۱ رسیده است.

1401/05/31
13:08:11
5.0 / 5
449
تگهای خبر: دانش بنیان , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود