ناسا بزودی مناطق احتمالی فرود بشر بر روی ماه را فاش می کند

ناسا بزودی مناطق احتمالی فرود بشر بر روی ماه را فاش می کند

گردو دانلود: ناسا امشب از مناطق احتمالی فرود فضانوردان طی ماموریت آرتمیس ۳ بر ماه رونمایی خواهد نمود.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، ناسا از مناطق احتمالی فرود بشر روی سطح ماه رونمایی خواهد نمود و شما می توانید این نشست را امروز(۱۹ اوت) مستقیماً از وبسایت این آژانس فضایی دنبال کنید.
ناسا در مورد بازگرداندن انسان ها به ماه در این دهه اصرار دارد و هم اکنون بر روی راحت ترین مناطق قابل فرود توسط مأموریت آرتمیس ۳ در سال ۲۰۲۵ کار کرده است.
این آژانس فضایی امروز(۱۹ اوت) در ساعت ۲ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(۲۲: ۳۰ به وقت تهران) کاندیداهای انتخاب شده برای فرود را در یک جلسه توجیهی اعلام خواهد نمود. ناسا و شرکای آن قصد دارند در نزدیکی قطب جنوبی ماه فرود بیایند، جایی که گمان می رود یخ در دهانه هایی که همیشه در سایه هستند، یافت شود. این منطقه همینطور فرصت های جالبی برای اکتشافات علمی همچون مشاهدات نجومی از سطح ماه عرضه می دهد.
در بیانیه ناسا آمده است: هر یک از مناطق انتخاب شده که میتوان از میان آنها مکان های بخصوص برای فرود را برگزید، دارای جذابیت های علمی هستند و بر مبنای ناحیه، ارتباطات و شرایط نوری و همینطور توانایی دستیابی به اهداف علمی، مورد ارزیابی قرار گرفته اند. ناسا در ماههای آینده با جامعه علمی گسترده تری تعامل خواهد نمود تا در مورد شایستگی های هر منطقه بحث کند.
در صورت موفقیت آمیز بودن این فرود، بشر برای نخستین بار از زمان مأموریت آپولو ۱۷ در سال ۱۹۷۲ تابحال پا بر روی قمر زمین خواهد گذاشت. هدف از برنامه بلندپروازانه آرتمیس نه تنها قرار دادن نخستین زن و نخستین فرد رنگین پوست بر سطح ماه، بلکه ایجاد شرایطی برای حضور دائمی انسان در ماه و مدار آن است.
نخستین گام از برنامه آرتمیس مقرر است اواخر این ماه با پرواز آزمایشی بدون خدمه موشک سیستم پرتاب فضایی(SLS) ناسا صورت گیرد، که یک کپسول خالی از خدمه معروف به اوریون را طی یک سفر رفت و برگشت با خود به ماه خواهد برد اما روی سطح این سیاره فرود نخواهد آمد. در صورت موفقیت، این مأموریت که آرتمیس ۱ نام دارد، راه را برای نخستین سفر رفت و برگشت انسان به ماه در سال ۲۰۲۴ و فرود بشر در سال ۲۰۲۵ هموار خواهد نمود.
ناسا شرکت خصوصی اسپیس ایکس (SpaceX) را برای ساخت سیستم فرود فضانوردان بر سطح ماه بعنوان بخشی از مأموریت آرتمیس ۳ برگزیده است.
اواخر این دهه، ناسا و شرکای آن یعنی آژانس فضایی اروپا، آژانس فضایی کانادا و آژانس فضایی ژاپن قصد دارند یک ایستگاه فضایی دائمی در مدار ماه به نام دروازه ماه و در نهایت پایگاهی روی سطح ماه ایجاد کنند.
در آینده، امکان دارد مأموریت های سفر به مریخ به جای زمین، از ماه بلند شوند تا هزینه و پیچیدگی فنی این پرتاب ها کاهش پیدا کند.
منبع:

1401/05/29
10:29:01
5.0 / 5
510
تگهای خبر: ارتباطات , سایت , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود