ابراز نگرانی اتحادیه اروپا؛

قانون جدید آمریکا برای پشتیبانی از خرید خودروی برقی به ضرر اروپا شد

قانون جدید آمریکا برای پشتیبانی از خرید خودروی برقی به ضرر اروپا شد

گردو دانلود: اتحادیه اروپا روز پنج شنبه اعلام نمود به شدت نگران تخفیف های مالیاتی پیشنهادی برای خرید خودرو های الکتریکی در ایالات متحده است.به گزارش گردو دانلود به نقل از رویترز، مقامات اروپایی معتقدند تخفیف های مالیاتی مذکور بر ضد تولیدکنندگان خارجی خودرو خواهند بود و امکان دارد قوانین سازمان تجارت جهانی را نقض کنند.
طبق لایحه ۴۳۰ میلیارد دلاری آب و هوا و انرژی که روز یکشنبه توسط سنا تصویب گردید، خریداران آمریکایی خودروهای برقی بدون آلایندگی حائزشرایط دریافت اعتبار تخفیف مالیاتی به ارزش چندین هزار دلار خواهند بود.
این معافیت های مالیاتی از آن جهت اعمال می شود تا صنعت تولید خودروهای برقی آمریکا را از اتکا به چین دور کند و سرمایه گذاری محلی در حوزه استخراج مواد معدنی تولید باتری و هم ساخت گسترده اتومبیل های برقی را افزایش دهد.
اما میریام گارسیا فرر، سخنگوی کمیسیون اروپا، در این مورد گفت: «ما فکر می نماییم این اقدام تبعیض آمیز و به ضرر تولیدکنندگان خارجی خودروهای برقی و به نفع تولیدکنندگان آمریکایی است. البته این اقدام با قوانین ضد تبعیض سازمان تجارت جهانی هم ناسازگار خواهد بود.»
گارسیا فرر در یک نشست خبری گفت اتحادیه اروپا با واشنگتن توافق کرده تا اعتبارات مالیاتی انگیزه مهمی برای افزایش تقاضای خرید خودروهای برقی و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای باشند. اما ما باید اطمینان حاصل نماییم که اقدامات مذکور منصفانه و غیر تبعیض آمیز هستند. به این جهت ما همچنان از ایالات متحده می خواهیم که عناصر تبعیض آمیز به نفع خودروسازان آمریکایی را از لایحه مذکور حذف کند و اطمینان حاصل کند که این لایحه کاملاً با قوانین سازمان تجارت جهانی مطابقت دارد.
 

1401/05/21
22:17:02
5.0 / 5
405
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود