براساس اعلام معاونت علمی؛

کسب وکارهای مکان محور با اجرای ۱۵ پروژه رونق گرفت

کسب وکارهای مکان محور با اجرای ۱۵ پروژه رونق گرفت

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نمود کسب وکارهای مکان محور با اجرای 15 پروژه رونق گرفت.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کارشناسان معتقدند که عدم استفاده از فناوری های مکان محور(ژئوماتیک) تصمیم گیری ها را ناکارآمد و هزینه های اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی را بالا می برد.
اهمیت و ضرورت توسعه فناوری های ژئوماتیک با بررسی کاربردهای آن در زمینه های مختلف علم و فناوری خصوصاً اولویت های پژوهشی و فناوری در کشور به اثبات رسیده است. برای درک نقش اطلاعات مکان محور در تصمیم گیری ها، مدیریت و اجرا می توان نگاهی به طرح های آمایش سرزمین، مدیریت بحران، راه اندازی منابع و تاسیسات جدید، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی، مکان یابی ها، برنامه ریزی حمل و نقل کرد.
در واقع اطلاعات مکان محور یکی از ارکان اساسی در تصمیم گیری ها و تحقق توسعه پایدار در کشور شمرده می شود. همین ضرورت هم مدیران این حوزه در راس آن گروه توسعه فناوری های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را در اجرائی کردن ۱۵ پروژه برای توسعه کسب و کارهای فناورانه فعال در زمینه مکان محور مجاب کرد.
از دیگر اقدامات در این عرصه می توان به «راه اندازی بخش ژئوماتیک شبکه ملی آزمایشگاهی فناوری های راهبردی»، «مشارکت در برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی ارائه توانمندی های شرکت های دانش بنیان ایران ژئو ۱۴۰۰»، «برگزاری نمایشگاه تخصصی ارائه توانمندی های شرکت های دانش بنیان حوزه کاداستر و مقابله با زمین خواری ۱۴۰۱»، «استانداردسازی محصولات دانش بنیان حوزه ژئوماتیک»، «حمایت از ۲۰ طرح فناورانه» و غیره اشاره نمود.
در اصل مهم ترین اقدامات این گروه در ۳ بخش اصلی «ترویج و فرهنگ سازی»، «شبکه سازی» و «توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری ژئوماتیک» در کشور خلاصه شده است.

1401/05/15
10:43:21
5.0 / 5
546
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود