سبد داروهای گیاهی برای درمان بیماریهای دام و طیور متنوع تر شد

سبد داروهای گیاهی برای درمان بیماریهای دام و طیور متنوع تر شد

باتوجه به اهمیت امنیت غذایی و توسعه مکمل ها و داروهای غیرشیمیایی و گیاهی، شرکت های دانش بنیان ایرانی توانسته اند دراین زمینه موفقیت های قابل توجهی کسب کنند.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سیدمجتبی حسینی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان درباره محصولات تولیدی این مجموعه، اظهار داشت: هم اکنون دنیا در زمینه دام، طیور و سایر مواد خوراکی و کشاورزی به سمت استفاده از داروها، آنتی بیوتیک ها و مکمل های گیاهی و غیرشمیایی حرکت کرده است. اهمیت امنیت غذایی موجب شد تا ما در این مجموعه تمرکز و تلاش خودرا بر روی تولید داروها و مکمل های بگذاریم که مورد نیاز صنعت دام، طیور و آبزیان است، تا بومی سازی را جایگزین واردات نماییم.
وی با اعلان اینکه این شرکت در حوزه تولید داروهای دام و طیور بسیار فعال است، اظهار داشت: یکی از محصولات شرکت، افزودنی محرک رشد گیاهی برای دام و طیور است. محصول این شرکت بصورت نانو کپسول به شکلی طراحی شده که در محل مورد نظر در بدن جانور به میزان مورد انتظار رهاسازی شود.
وی اظهار داشت: اگر بیماری عفونی مربوط به روده حیوان باشد، این نانو کپسول به شکلی طراحی شده که در معده دام باز نشود، بلکه در موقعیت مورد نظر در روده، آن هم به میزان مطلوب رهاسازی شود. همین طور بسیاری اوقات، دام های شیری و طیور به سبب کمبود مواد معدنی و یتامینه با کاهش راندمان و حتی تلفات مواجه می شوند، محصول محرک رشد گیاهی این شرکت که به میزان یک کیلو در تن به حیوان داده می شود، می تواند مانند سدی در مقابل بیماریهای مختلف عمل کند. ویتامین های محلول در چربی، مانند ویتامین A، ویتامین D۳ و ویتامین E و یتامین های محلول در آب، همچون بیوتین، کولین و نیاسین، همچون دیگر محصولات این مجموعه دانش بنیان هستند.
مدیر شرکت اظهار داشت: بلوس دهانی برای مقابله با بیماری هیپوکلسمی از دیگر تولیدات دانش بنیان این شرکت است که تا قبل از این و در دهه های گذشته تنها از خارج وارد می شد. گاوهای شیری پس از زایمان با کمبود شدید کلسیم مواجه می شوند و قرص های ۲۰۰ گرمی بلوس کلسیم، بعد و پیش از زایمان، نه فقط ریسک تلف شدن یا فلج شدن حیوان را از بین می برد، بلکه به افزایش قابل توجه شیردهی دام نیز کمک می نماید.
به گفته وی، این روش در مقایسه با روش سنتی تزریق آمپول که بسیار پرهزینه و بعضاً ناکارآمد بود، آسانتر، پربازده تر و البته ارزانتر است. توکسین بایند ۱۰ که به افزایش ایمنی بدن دام و افزایش راندمان آن کمک می نماید، از دیگر محصولات شرکت است. این شرکت دانش بنیان هم اکنون ضمن توسعه سبد محصولات خود، بوسیله برگزاری دوره های آموزشی درحال انتقال دانش خود به فعالان فناور و استارتاپهای نوظهور است.

1401/05/11
10:01:38
5.0 / 5
556
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱