بررسی دیابت نوع سوم توسط محققان کالج پزشکی آلبرت اینشتین

بررسی دیابت نوع سوم توسط محققان کالج پزشکی آلبرت اینشتین

به گزارش گردو دانلود محققان به بررسی نوع جدید و ناشناخته ای از دیابت پرداخته اند که با سوءتغذیه مرتبط و میلیونها نفر را در جهان تحت تأثیر قرار داده است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از سایتک دیلی، یک مطالعه جدید، شکل مرموزی از دیابت را بررسی نموده است.
دیابت در رابطه با سوءتغذیه، شکل مرموزی از دیابت است که ده ها میلیون نفر را در جنوب صحرای آفریقا و آسیا تحت تاثیر قرار داده و قربانیان آن که عمدتا نوجوانان و جوانان لاغر و فقیر هستند، به ندرت بیش از یک سال بعد از تشخیص زنده می مانند.
سن کم و ظاهر ضعیف آنها به دیابت نوع ۱(T۱D) اشاره دارد، اما تزریق انسولین اغلب بی اثر است و حتی ممکنست منجر به مرگ بر اثر قند خون پایین شود. علاوه بر این، بنظر می رسد هیچ یک از افراد مبتلا، به دیابت نوع ۲(T۲D) که اغلب با چاقی مرتبط می باشد، مبتلا نیستند.
با وجود این که این بیماری در ابتدا حدود ۷۰ سال پیش شناسایی و ثبت شده است، پزشکان هنوز از نحوه درمان آن به سبب عدم تحقیقات کافی در مورد این بیماری آگاه نیستند.
گام کلیدی به سمت درمان دیابت سوءتغذیه
"مردیت هاوکینز" مدیر بنیان گذار مؤسسه جهانی دیابت اینشتین در کالج پزشکی آلبرت اینشتین طی ۱۲ سال قبل یک تلاش مشترک بین المللی را برای شناسایی نقایص متابولیک زمینه ای که منجر به دیابت در رابطه با سوءتغذیه می شوند، رهبری کرده است که نخستین گام اساسی در توسعه درمان های مؤثر برای این بیماری است.
دکتر "هاوکینز" و همکارانش نشان داده اند که دیابت در رابطه با سوءتغذیه بطور قابل توجهی از نظر متابولیکی از دیابت نوع ۱ و نوع ۲ متمایز است و باید در نخستین معاینه کامل بیماران مبتلا به این وضعیت ناشناخته به عنوان یک نوع متمایز از دیابت نگاه شود.
دکتر "هاوکینز" می گوید: متون علمی فعلی هیچ راهنمایی در مورد مدیریت دیابت در رابطه با سوءتغذیه ارائه نمی دهند. این نوع دیابت در کشورهای توسعه یافته و ثروتمند، نادر است، اما در بیش از ۶۰ کشور کم درآمد و متوسط ​​وجود دارد. از طرفی، پزشکان در آن کشورها مجلات پزشکی غربی را مطالعه می کنند، بدین سبب در مورد دیابت در رابطه با سوءتغذیه چیزی یاد نمی گیرند و در بیماران خود به آن مشکوک نمی شوند. ما امیدواریم یافته های ما آگاهی را در مورد این بیماری که برای خیلی از مردم ویرانگر است، افزایش دهد و راه را برای راهبردهای درمانی موثر هموار کند.
بررسی نقش انسولین
این مطالعه با همکاری دکتر "هاوکینز" و سایر اعضای موسسه جهانی دیابت، ارزیابی های متابولیک جامعی را روی ۲۰ مرد ۱۹ تا ۴۵ ساله انجام داده است که با بهره گیری از روش های پیشرفته برای اندازه گیری ترشح و عملکرد انسولین به عنوان احتمال مبتلاشدن به دیابت در رابطه با سوءتغذیه انتخاب شدند.
آزمایش های متابولیک مشابهی برای مقایسه بر روی گروه هایی از افراد مبتلا به دیابت نوع ۱ و نوع ۲ و افراد سالم انجام شد. مردان تقریباً ۸۵ درصد از افرادی را می سازند که به سبب سوءتغذیه به دیابت مبتلا می شوند، بدین جهت افراد مورد مطالعه برای کاهش تنوع جنسیت، فقط از مردان بودند.
دکتر "هاوکینز" اظهار داشت: ما از تکنیک های بسیار پیچیده برای مطالعه دقیق این افراد استفاده کردیم و نتایج ما با مشاهدات بالینی قبلی متفاوت می باشد.
بطور مشخص، یافته های قبلی نشان داده بود که دیابت در رابطه با سوءتغذیه ناشی از مقاومت به انسولین است. هورمون انسولین، گلوکز موجود در خون را قادر می سازد تا وارد سلول های بدن شود تا برای انرژی استفاده گردد و در مقاومت به انسولین، گلوکز در خون تا سطوح سمی افزایش می یابد، چونکه سلول ها دیگر به انسولین خود فرد پاسخ نمی دهند.
دکتر "هاوکینز" می گوید: اما معلوم شد افراد مبتلا به دیابت در رابطه با سوءتغذیه، نقص بسیار عمیقی در ترشح انسولین دارند که قبلاً شناخته شده نبود. این یافته جدید کاملاً نحوه تفکر ما در مورد این بیماری و نحوه درمان آنرا متحول می کند.
به گفته ی ایشان، خبر خوب این است که اخیراً داروهای جدید زیادی برای درمان دیابت نوع ۲ در دسترس قرار گرفته اند که تعدادی از آنها ترشح انسولین را از پانکراس(لوز المعده) می افزایند و امکان یافتن راه های ایمن و مؤثر برای درمان این بیماری را می افزایند.
دکتر "هاوکینز" اشاره کرد: دیابت به یک بیماری همه گیر جهانی واقعی تبدیل گشته است. از هر ۱۰ بزرگسال در سراسر جهان یک نفر به این بیماری مبتلا است و سه چهارم آنها - حدود ۴۰۰ میلیون نفر - در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​زندگی می کنند.
وی ادامه داد: در کشورهایی که مورد مطالعه قرار گرفته اند، شیوع دیابت در رابطه با سوءتغذیه در بین افراد مبتلا به دیابت حدود ۲۰ درصد است، به این معنا که حدود ۸۰ میلیون نفر در سراسر جهان ممکنست تحت تأثیر قرار گیرند. برای مقایسه باید اظهار داشت که حدود ۳۸ میلیون نفر هم اکنون با بیماری ایدز زندگی می کنند. بدین سبب ما به وضوح باید در مورد دیابت در رابطه با سوءتغذیه و بهترین روش درمان آن چیزهای بیشتری بیاموزیم.
تحقیقات پژوهشگران بتازگی در مجله Diabetes Care انتشار یافته است.1401/05/10
09:38:23
5.0 / 5
326
تگهای خبر: سایت , محقق , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳