جایزه ۵ میلیون دلاری برای تولید كیت های ارزان تست كرونا

جایزه ۵ میلیون دلاری برای تولید كیت های ارزان تست كرونا

شركت ایكس پرایز كه سازمانی غیرانتفاعی برای برگزاری رقابت های علمی و فناورانه است، مسابقه ای با جایزه 5 میلیون دلاری برای تولید كیت های تست سریع و ارزان كرونا برگزار می نماید.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، یکی از چالش های مهم بر سر راه مقابله با ویروس کرونا، شناسایی این بیماری از راه انجام تست های دقیق، سریع و ارزان است. تاکنون در این حوزه موفقیت قطعی به دست نیامده و باوجود صرف میلیون ها دلار بودجه تحقیقاتی نتایج ارائه شده از راه خیلی از آزمایش ها یقین آور نیست.
از همین رو مؤسسه ایکس پرایز از برگزاری رقابتی معروف به تست سریع کووید اطلاع داده که با همکاری سازمان غیرانتفاعی دیگری به نام اوپن کووید اسکرین برگزار می گردد. شرکت کنندگان در این رقابت باید کیت های تست ارزان، سریع و دقیق طراحی نمایند تا بتوان از گسترش ویروس مذکور جلوگیری کرد.
انوشه انصاری مدیرعامل ایکس پرایز در این مورد گفته است: دسترسی به تست های سریع و کم هزینه کرونا برای مقابله با این ویروس ضروریست و تنها در این صورت است که می توان به بازگشایی مدارس، کسب و کارها و سایر مشاغل مهم در سرتاسر جهان امید داشت. این رقابت می تواند الهام بخش گروه های علمی و حرفه ای باشد تا با همکاری یکدیگر تست سریع و ارزان کرونا را ممکن کنند تا جهان بتواند باردیگر به فعالیتهای عادی خود بازگردد.
تمامی مردم جهان می توانند در این رقابت شرکت نمایند. تست های شرکت کننده در این رقابت باید نتایج خودرا ظرف حداکثر ۱۲ ساعت در دسترس قرار دهند و روش نمونه گیری نیز باید تا حد امکان تهاجمی نبوده و هزینه آن به ازای هر تست از ۱۵ دلار بیشتر نباشد. گروه های برنده باید هر هفته حداقل ۵۰۰ تست انجام دهند و این کار را ظرف ۶۰ روز ادامه دهند. ثبت نام در این رقابت که شش ماه طول می کشد تا ۳۱ آگوست ۲۰۲۰ ادامه دارد.

1399/05/08
14:56:49
5.0 / 5
1951
تگهای خبر: تولید , ثبت نام , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود