محققان چینی:

بومیان آمریکا، احیانا از جنوب چین آمده اند!

بومیان آمریکا، احیانا از جنوب چین آمده اند!

پژوهشگران چینی در بررسی جدید خود، نشانه هایی از وجود بومیان آمریکا را در جنوب چین یافته اند و ادعا می کنند که آنها احیانا از این منطقه به آمریکا رفته اند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، این جهان، دنیای کوچکی است. جدید ترین بررسی پژوهشگران چینی نشان داده است که بومیان آمریکا امکان دارد از جنوب چین به آمریکا رفته باشند.
پژوهشگران چینی در مطالعه ای که در نشریه "Current Biology" انتشار یافته، اعلام نمودند که فسیل های انسان باستانی در ارتباط با ۱۴ هزارسال پیش که در چین کشف شده اند، متعلق به شاخه مادری منقرض شده ای هستند که بومیان آمریکایی احیانا به آن مربوط بوده اند.
قدمت این فسیل به اندازه دوره "پلیستوسن پسین"(Late Pleistocene) است که در مقیاس زمانی بین المللی زمین شناسی، سنی غیررسمی بشمار می رود.
پژوهشگران به منظور تحلیل و بررسی سوابق فسیلی، ژنوم به دست آمده از فسیل ها را با ژنوم افرادی از سراسر جهان مقایسه کردند. نتایج بررسی نشان داد که استخوان ها متعلق به شخصی هستند که با خانواده بومیان آمریکا در شرق آسیا مرتبط بوده است.
یافته های این پژوهش در ترکیب با داده های به دست آمده از پژوهش های پیشین، چگونگی ارتباط مردم جنوب آسیا را با بومیان آمریکا نشان می دهند. بنظر می رسد که مردم جنوب آسیا با سفر کردن به تمام جهان از راه چین، ژاپن، سیبری و تنگه برینگ، به دنیای جدید رسیدند.
"بینگ سو"(Bing Su)، پژوهشگر "موسسه جانورشناسی کونمینگ"(Kunming Institute of Zoology) در "آکادمی علوم چین" (Chinese Academy of Sciences) و از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: روش بررسی DNA باستانی، یک روش واقعا قوی است و به صورت قطعی به ما می گوید که مردمان "غار گوزن سرخ"(Red Deer Cave) به رغم خصوصیت های مورفولوژیکی غیرمعمول خود، به جای گونه های باستانی مانند "نئاندرتال ها"(Neanderthals) یا "دنیسوواها"(Denisovans)، انسان های مدرنی بودند.
سه دهه پیش، باستان شناسان برای یافتن فسیل استخوان ها در غار گوزن سرخ، به چین سفر کردند. این فسیل ها شامل یک کلاهک از جمجمه انسان تباران بود که هم شبیه به انسان های امروزی و هم شبیه به انسان های باستانی بودند. شکل جمجمه، شبیه به جمجمه نئاندرتال ها بود؛ در حالیکه مغز آن کوچک تر از انسان های امروزی بود. ازاین رو، انسان شناسان فکر کردند که این شخص احیانا بگونه ای از انسان های باستانی یا جامعه ای ترکیبی متشکل از انسان های باستانی و مدرن تعلق داشته است.
بدیهی است که راهی برای کشف این ترکیب مرموز از گونه های انسانی وجود داشت. در سال ۲۰۱۸، "ژئوپینگ جی"(Xueping Ji)، عتیقه شناس "موسسه آثار فرهنگی و دیرینه شناسی یون نان" (Yunnan Institute of Cultural Relics and Archaeology)، به همراه بینگ سو و همکارانش موفق شدند به استخراج DNA از جمجمه باستانی بپردازند. توالی یابی ژنوم نشان داد که این شخص متعلق بگونه ای منقرض شده از انسان های امروزی است که نسل آنها حالا در شرق آسیا، شبه جزیره هند و چین و جزایر جنوب شرقی آسیا یافت می شود.
پژوهشگران به منظور افزایش مقیاس کار خود قصد دارند DNA باستانی بیشتری را که در جنوب شرق آسیا یافت شده است، تعیین توالی کنند؛ بخصوص DNA گروه هایی که قبل از مردم غار گوزن سرخ وجود داشته اند.
سو اظهار داشت: چنین داده هایی نه تنها به ما کمک می کنند تا تصویر کامل تری را از نحوه مهاجرت اجداد خود عرضه نماییم، بلکه حاوی اطلاعات مهمی در مورد چگونگی تغییر ظاهر فیزیکی انسان ها به دنبال سازگاری با محیط های محلی هستند؛ همچون تغییرات رنگ پوست در واکنش به قرار گرفتن در معرض تغییرات نور خورشید.
این پژوهش، در مجله "Current Biology" به چاپ رسید.
منبع:

1401/04/25
19:54:29
5.0 / 5
386
تگهای خبر: پروژه , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵