در كره جنوبی؛

شناسایی لرزش زلزله با بهره گیری از شبكه تلفن همراه

شناسایی لرزش زلزله با بهره گیری از شبكه تلفن همراه

گردو دانلود: مدیران اپراتور تلفن همراه كره ای اس كی تله كام قصد دارند از اطلاعات شبكه مذكور برای كشف و شناسایی زلزله استفاده كنند.به گزارش گردو دانلود به نقل از زد دی نت، به همین دلیل یک سیستم کشف زلزله طراحی شده که مبتنی بر نصب سنسور بر روی دکل های زمینی این اپراتور است.
در صورت لرزش زمین سنسورهای نصب شده بر روی دکل های تلفن همراه فعال شده و اطلاعات جمع آوری شده را به سرعت در اختیار مسئولان قرار می دهند.
راه اندازی این خدمات با همکاری مسئولان اداره هواشناسی کره جنوبی و دانشگاه ملی کیونگ پوک صورت گرفته است. تکمیل این سیستم و نصب سنسورهای مربوط به آن بر روی دکل های تلفن همراه تا سال ۲۰۲۱ به طول خواهد انجامید.
اس کی تله کام می خواهد ۸ هزار سنسور را بر روی دکل های تلفن همراه خود در سراسر این کشور نصب کند و به خصوص دکل های نزدیک به ادارات پلیس، مدارس و فروشگاه های بزرگ را تحت پوشش قرار دهد. این حسگرها کوچک و ۲۲۰ ولتی بوده و قادر به شناسایی صد لرزش در هر ثانیه هستند.
در حال حاضر مقامات کره ای با بهره گیری از امکانات و تجهیزات خود قادر به ارسال اخطار وقوع زلزله به فاصله ۷ تا ۲۵ ثانیه پیش از آغاز آن هستند. امید می رود ابتکار عمل جدید زمان بیشتری را برای این کار در اختیار مقامات کره ای بگذارد.


منبع:

1399/05/07
22:33:14
5.0 / 5
1671
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , سنسور , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵