تکنولوژی جدید برای از بین بردن زباله های ایستگاه فضایی بین المللی

تکنولوژی جدید برای از بین بردن زباله های ایستگاه فضایی بین المللی

یک شرکت خصوصی به صورت موفقیت آمیزی فناوری آزمایش کرده که شامل یک محفظه با ظرفیت ۶۰۰ پوند است و می تواند زباله های ایستگاه فضایی را دور بریزد.


به گزارش گردو دانلود به نقل از دیلی میل، فضانوردان ساکن در ایستگاه فضایی بین المللی برای خارج کردن زباله ها از این آزمایشگاه، آنها را در یک کپسول باری انبار می کردند و به جو زمین می فرستادند تا بسوزند. اما حالا یک شرکت تازه به نام «نانورکس»(Nanoracks) فناوری تازه ای را آزمایش کرده که فرآیند دور ریختن زباله در فضا را ساده تر می کند.
در دوم جولای نانورکس یک محفظه مخصوص زباله از هوابند (قفل هوایی) «بیشاپ» رها کرد. این محفظه هنگام ورود باردیگر به اتمسفر زمین می سوزد و هوابند خالی به جای خود بر می گردد. آملا ویلسون مدیر ارشد اجرایی نانورکس در اطلاعیه ای در اینباره می گوید: این تست موفقیت آمیز نه تنها نشان دهنده تکنولوژی های جدید برای حذف زباله از ایستگاه فضایی است بلکه حاکی از توانایی ما جهت استفاده از ایستگاه فضایی بین المللی بعنوان یک بستر فناوری تجاری است. الان فضانوردان باید زباله ها را جمع آوری و ماه ها در ایستگاه فضایی بین المللی نگهدارند تا کپسول سیگنوس به آنجا برسد و آنرا همراه خود ببرد. طی این عملیات کپسول سیگنوس بعد از تکمیل مأموریت اصلی خود در ایستگاه فضایی بین المللی، فضانوردان آنرا مملو از زباله می کنند تا بعد از خروج از جو بسوزد. تست اولیه این فناوری که با همکاری مرکز فضایی جانسون ناسا انجام شد، ۱۷۲ پوند زباله شامل فوم و مواد بسته بندی، جعبه های حمل بار، لباس های کثیف فضانوردان، لوازم بهداشتی متعدد و تجهیزات مختلف بود. البته ظرفیت این محفظه ۶۰۰ پوند است.


منبع:

1401/04/19
16:43:28
5.0 / 5
447
تگهای خبر: تكنولوژی , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳