رئیس هیئت عامل صندوق نواوری و شكوفایی:

اقتصاد دانش بنیان می تواند محرک وجوه توسعه در استان یزد باشد

اقتصاد دانش بنیان می تواند محرک وجوه توسعه در استان یزد باشد

گردو دانلود: رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه اقتصاد دانش بنیان می تواند محرک وجوه توسعه در استان یزد باشد، بر ضرورت افزایش حمایت های مسئولان این استان از توسعه اقتصاد دانش بنیان تاکید نمود.به گزارش گردو دانلود به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر علی وحدت در جلسه ستاد نوآوری، فناوری و اقتصاد دانش بنیان استان یزد که به ریاست استاندار یزد برگزار شد، با اشاره به شرایط این استان و ظرفیت های آن در زمینه فناوری اظهار داشت: استان یزد مولد ثروت های عظیمی در کشور است و باید از این تولید ثروت در جهت توسعه استان نیز بهره گرفت.
وی اضافه کرد: بنظر می رسد که نگرش رایج در استان یزد نسبت به توسعه در سالهای اخیر با اشکالاتی همراه بوده است. در زمینه توسعه نکته ای که باید بدانیم این است که آیا کارهایی که انجام می شود، تاثیری در زندگی مردم نیز خواهد داشت؟
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: بنظر می رسد در استان یزد به یک حکمرانی منطقه ای هوشمند نیاز داریم. این حکمرانی با پایشی که انجام می دهد می تواند امکانات زیست بوم فناورانه استان را نیز به خدمت نیازهای آن درآورد.
وحدت در ادامه به سندی اشاره نمود که در استانداری یزد تدوین شده است و اظهار داشت: سند «یزد نوین» که به همت استانداری تدوین شده، سندی حائز اهمیت می باشد و موجب خوشی است که مدیریت استان، مسئله یزد را به خوبی فهمیده اند و این خود گامی رو به جلوست.
وی اظهار داشت: سند «یزد نوین» در دو حوزه اقتصاد فناوری و گردشگری متمرکز است؛ این مغتنم است که مدیریت استان ظرفیت های یزد را به خوبی دریافته و برای آن برنامه ریزی دارد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: ظرفیت مهمی که می تواند به مردم و آینده یزد کمک نماید، توسعه اقتصاد دانش بنیان است. اگر در سطح کشور نگاه نماییم، می بینیم در اقتصاد دانش بنیان اتفاقات مهمی افتاده است و رشد آن در هر حوزه ای از کشاورزی گرفته تا تجهیزات پزشکی واقعا تصاعدی است.
وحدت اضافه کرد: باید همین پروسه در استان نیز طی شود که تحقق آن قبل از هر چیز به ایجاد و تثبیت زیرساخت ها نیاز دارد. نیروی انسانی متخصص در استان و نیز ظرفیت های علمی دانشگاه یزد همچون نقاط بالقوه ای هستند که باید هر چه زودتر از آنها حمایت کرد.
وی با تاکید بر این که پارک علم و فناوری استان یزد، صندوق پژوهش و فناوری استان و دیگر بازیگران زیست بوم نوآوری استان باید ظرفیت های خودرا برای تسریع توسعه اقتصاد دانش بنیان استان بالا ببرند، تصریح کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی نیز هر حمایتی را که برای دسترسی به این هدف لازم باشد، به ثمر می رساند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در آخر اظهار نمود: امیدواریم تا سال آینده تامین مالی حوزه فناوری و نهادهای مختص اقتصاد دانش بنیان مانند صندوق های پژوهش و فناوری تخصصی معادن یا کاشی کاری در استان یزد بطور کامل شکل گیرد تا استان گام های بلندتر و سریع تری در توسعه زیست بوم نوآوری بردارد.


منبع:

1401/04/18
22:12:50
5.0 / 5
382
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱