معاون صندوق نوآوری مطرح كرد؛

پشتیبانی از دانش بنیان ها در امتداد احیای چاه های کم بازده نفتی

پشتیبانی از دانش بنیان ها در امتداد احیای چاه های کم بازده نفتی

گردو دانلود: معاون نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: این صندوق از شرکت های دانش بنیان که به احیای چاه های کم بازده و غیرفعال شرکت ملی نفت کمک می کنند، حمایت خواهدنمود.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، سیاوش ملکی فر امروز در نشست تامین مالی طرح احیای چاه های کم بازده و غیر فعال شرکت ملی نفت توسط شرکت های دانش بنیان و فناور که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی ۷۰ نوع خدمت را در ۴ دسته از خدمات همچون تسهیلات، ضمانتنامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی به شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها ارائه می کند.
وی اضافه کرد: قبل از این بانکها دیدگاه مثبتی نسبت به شرکت های دانش بنیان نداشتند اما حالا از نظر بانکها این شرکتها بهترین مشتریان هستند و به آنها به آسانی ضمانت نامه ارائه می کنند.
ملکی فر درباب سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: تا حالا دو هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی محقق شده است در صورتیکه باید این سرمایه ۳ هزار میلیارد تومان باشد.
وی با تاکید بر این که هنر یک نهاد سرمایه گذاری جذب بخش خصوصی است اظهار داشت: هم اکنون بیش از دو، سه برابر صندوق نوآوری و شکوفایی بخش خصوصی روی شرکت های دانش بنیان سرمایه گزاری نموده و این جذب سرمایه گذاران توسط صندوق نوآوری و شکوفایی بوده است.
ملکی فر با اعلان اینکه هم اکنون ۷ هزار شرکت دانش بنیان در کشور مشغول ارائه خدمات و تولید محصولات هستند، اظهار داشت: برمبنای آخرین آمار حجم فروش این شرکتها ۲۰۰ الی ۳۰۰ هزار میلیارد است اما مجلس شورای اسلامی این میزان فروش را ۴۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرده است.
به گفته وی اخیراً طرح جهش تولید دانش بنیان به تصویب رسیده که بر طبق این قانون مقرر است منابع مالی جدیدی به اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور تزریق شود.
ملکی فر با تاکید بر این که ما در این جلسه درصدد هستیم چاه های کم بازده و غیرفعال شرکت ملی نفت توسط شرکت های دانش بنیان احیا شود که وظیفه تامین مالی و به هم رسانی دراین زمینه به عهده صندوق نوآوری و شکوفایی است، اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی در تامین منابع مورد نیاز طرح های احیای چاه های کم بازده و غیرفعال شرکت نفت مشارکت می کند.

1401/04/11
10:16:56
5.0 / 5
569
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴