طعنه ایلان ماسك به ثروتمندترین مرد جهان

آن قدر پیر هستی كه دستت به مریخ نمی رسد!

آن قدر پیر هستی كه دستت به مریخ نمی رسد!

به گزارش گردو دانلود به نظر می آید دعوای دو تن از سوپر میلیاردهای دنیا بر سر رقابت فضایی بالا گرفته و ایلان ماسك در جدید ترین مصاحبه خود، جف بزوس را به شكل غیرمستقیم فردی خوانده است كه پایش لب گور است!


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از بیزنس اینسایدر، در ادامه طعنه ها و کنایه های چند سال گذشته میان ایلان ماسک و جف بزوس، حالا به نظر می آید رقابت و جاه طلبی های فضایی آنها به اوج خود رسیده و این دفعه ایلان ماسک در مصاحبه با نیویورک تایمز، جف بزوس را خیلی پیر و شرکت فضایی بلو اوریجین متعلق به وی را خیلی کُند توصیف کرده و بنابراین اعتقاد دارد که دست وی به مریخ نخواهد رسید.
همین آخر هفته گذشته "مائورین دود" در نیویورک تایمز مصاحبه مفصلی را با ایلان ماسک منتشر نمود که روی همه چیز، از زندگی شخصی وی و فرزند تازه متولد شده اش گرفته تا فعالیت شرکت فضایی اسپیس ایکس و کروناویروس و ثروتش دست گذاشته است.
در هنگام بحث درباره اسپیس ایکس و کمک این شرکت به ناسا برای ارسال فضانوردان به فضا، نام جف بزوس به میان آمد. ماسک هم از این فرصت بهره برد تا به مدیرعامل آمازون که یک شرکت ساخت موشک های قابل استفاده مجدد به نام "بلو اوریجین"(Blue Origin) تاسیس کرده و امیدوار است مردم را به کره ماه بفرستد، طعنه بزند.
ایلان ماسک در این مصاحبه به صورت غیرمستقیم جف بزوس را خیلی پیر و "بلو اوریجین" را برای رسیدن به این هدف خیلی "کُند" نامید.
ماسک اظهار داشت: سرعت پیشرفت آنها خیلی آهسته است و سال هایی که برای او(بزوس) باقی مانده کافی نیست، اما من باز هم خوشحالم که او آنچه را که می خواهد با "بلو اوریجین" انجام می دهد.
در حالیکه ماسک و بزوس در صنایع مختلفی فعالیت می نمایند، اما این دو میلیاردر حالا بیشتر از ۱۵ سال است که در حوزه فضایی با یکدیگر رقابت دارند. بزوس در سال ۲۰۰۰ شرکت "بلو اوریجین" را تأسیس کرد، در حالیکه ماسک در سال ۲۰۰۲ شرکت "اسپیس ایکس" را بنا نهاد و این مناقشه دو سال بعد، هنگامی که این دو نفر در یک شام مشترک با یکدیگر درباره جاه طلبی های فضایی خود صحبت کردند، شروع شد.
ماسک بعد از این جلسه اظهار داشت: من واقعاً تمام تلاش خویش را کردم تا نصیحت خوبی (برای بزوس) داشته باشم، که وی تا حد زیادی آنرا نادیده گرفت.
این مناقشه در سال ۲۰۱۳ تشدید شد؛ هنگامی که اسپیس ایکس تلاش کرد از یک سکوی پرتاب ناسا استفاده انحصاری کند و بلو اوریجین همراه با اتحادیه پرتاب آمریکا که رقیب اسپیس ایکس است، اعتراض رسمی خویش را به دولت آمریکا اعلام نمودند.
ماسک این کار را حقه و تاکتیکی برای بازداشتن اسپیس ایکس خواند و اسپیس ایکس هم در نهایت حق تصاحب این سکو را گرفت.
ماه ها بعد، این دو شرکت وارد یک نبرد حق ثبت اختراع شدند و همان موقع بود که دعوای بزوس و ماسک به توئیتر کشیده شد.
بزوس بارها از ایده سکونت در مریخ که هدف اصلی اسپیس ایکس است، انتقاد کرده است. حتی یک مرتبه وقتی که شبکه بی بی سی از ماسک در مورد بزوس سؤال کرد، وی در پاسخ اظهار داشت: کدام جف؟
اخیراً هم ماسک، آمازون را انحصارگر خوانده و توئیت کرده که این روند باید شکسته شود. او همینطور بزوس را که به دنبال راه اندازی ماهواره های اینترنتی و راه اندازی ناوگان تاکسی های خودران معروف به "Zoox" که ماسک چندین سال است در هر دو صنعت در حال فعالیت است، یک "تقلیدکار" خوانده است.1399/05/07
14:42:52
5.0 / 5
1715
تگهای خبر: اینترنت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان گردو دانلود