علت گریه بازیگر کانادایی بعد از سفر به فضا چه بود؟

علت گریه بازیگر کانادایی بعد از سفر به فضا چه بود؟

گردو دانلود: ویلیام شاتنر بازیکر 90 ساله کانادایی که مدتی پیش در یکی از پروازهای گردشگری شرکت بلواوریجین متعلق به جف بزوس حضور داشت و طی آن برای لحظات کوتاهی سفر به فضا را تجربه نمود حال در آخرین مصاحبه ای که با او شده دلیل گریه های خود بعد از اتمام پرواز را گفته است.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، وی در تازه ترین مصاحبه خود اظهار کرده وقتی از فضا به زمین رسیده است، گریه اش بند نمی آمده است برای اینکه در آن لحظات به این فکر کرده است که چگونه زمین درحال نابودی است.
۱۳ اکتبر سال ۲۰۲۱ شرکت "بلواوریجین" طی ماموریت گردشگری سرنشین دار خود موسوم به "NS-۱۸" چهار فرد را سوار بر موشک نیوشپرد به فضا فرستاد و بعد از ۱۱ دقیقه به زمین بازگرداند. طی این ماموریت علاوه بر "ویلیام شاتنر" بازیگر کانادایی ۹۰ ساله، "کریس بوشویزن"(Chris Boshuizen) مهندس سابق ناسا و بنیانگذار شرکت ماهواره ای Planet Labs و"گلن د ورایس"(Glen de Vries) بنیانگذار شرکت نرم افزاری Medidata و معاون رییس علوم زیستی یک شرکت نرم افزاری فرانسوی و "آدری پاورز"(Audrey Powers) معاون رییس این ماموریت از شرکت بلواوریجین حضور داشتند. شاتنر بعد از این سفر، مسن ترین فردی که به فضا رفته، لقب گرفت.


کل پرواز حدود ۱۱ دقیقه طول کشید و خدمه نیز حدود چهار دقیقه بی وزنی را در فضا تجربه کردند. در ابتدا تقویت کننده موشک نیو شپرد از کپسول جدا شد و برای فرود به زمین باز گشت و در صورتیکه تقویت کننده درحال فرود بود، کپسول نیو شپرد به بالاترین ارتفاع و درست در بالای خط کارمان رسید. این کپسول ۱۱ دقیقه بعد از پرتاب به زمین باز گشت.
این ستاره مجموعه علمی تخیلی پیشتازان فضا که ماه اکتبر سال قبل میلادی سوار بر موشک بلواوریجین به فضا سفر کرده بود بتازگی در گفتگویی به سی ان ان اظهار داشت که بعد از پرواز فضایی اش نمی توانست جلوی گریه اش را بگیرد برای اینکه به بحران آب و هوا فکر می کرد.
وی در گفتگوی اخیر خود با سی ان ان اظهار داشت: من برای نابودی زمین غمگین بودم.
ویلیام شاتنر اظهار داشت که سال قبل بعد از پرواز به فضا نمی توانست گریه اش را متوقف نماید برای اینکه به این فکر می کرد که چگونه زمین در اثر بحران آب وهوایی درحال نابود شدن است.


شاتنر که بازیگر نقش کاپیتان جیمز تی کرک در مجموعه "پیشتازان فضا" بود یکی از آن چهار فردی بود که طی این پرواز فضایی توانست لذت بی وزنی را تجربه کند. این بازیگر به سی ان ان اظهار داشت که پس از پرواز فضایی نتوانست جلوی گریه اش را بگیرد. او اظهار داشت: ساعت ها طول کشید تا علت گریه خودرا متوجه شوم. من متوجه شدم غم و اندوه بسیاری دارم. من برای نابودی زمین غمگین بودم.
شاتنر در مورد بحران زیست محیطی اضافه کرد: این بحران در آینده بدتر نیز خواهد شد. مثل این است که یک نفر بابت گرفتن یک وام بدهکار است و پولی برای پرداخت آن ندارد اما می گوید بیایید شام بخوریم و به آن فکر نکنیم.
شاتنر که در آن زمان ۹۰ ساله بود، به مسن ترین فردی تبدیل شد که تابحال به فضا رسیده است.


منبع:

1401/03/28
10:19:00
5.0 / 5
540
تگهای خبر: شركت , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳