خرازی مطرح كرد؛

ضرورت استفاده از واقعیت مجازی برای ارتقا روش های درمانی

ضرورت استفاده از واقعیت مجازی برای ارتقا روش های درمانی

گردو دانلود: مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در امور توسعه علوم شناختی خواهان استفاده از ابزارهای واقعیت مجازی برای اثربخشی در روش های درمانی شد.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سید کمال خرازی در مراسم گشایش نهمین همایش بین المللی علوم شناختی در دانشگاه خوارزمی خواهان استفاده از ابزارهای واقعیت مجازی برای اثربخشی در روش های درمانی شد و اظهار داشت: واقعیت مجازی و افزوده مجازی به سرعت درحال تحول است و هوش مصنوعی می تواند به کمک این فناوری بشتابد.
وی تقویت تاب آوری و آماده سازی افراد و بیماران را برای کنار آمدن با چالش های ناشی از فشارهای عصبی را یکی از کاربردهای استفاده از واقعیت مجازی برشمرد و اظهار داشت: از واقعیت مجازی می توان برای مستندسازی آثار محرک های حسی و غیرقابل مشاهده در بیماران در امر پیشگیری، سنجش و درمان بهره برد و از محتوای ارائه شده در شبیه سازی برای سنجش عینی تر میزان پسا لطمه فشارهای عصبی بهره برد.
مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در امور توسعه علوم شناختی با تاکید بر این که از تکنولوژیهای جدید می توان برای درمان بیماریها و اختلالات روانی استفاده کرد، خواهان بهره گیری از ابزارهای واقعیت مجازی برای اثربخشی در روش های درمانی در کشور شد.
خرازی با اعلان اینکه ابزارهای واقعیت مجازی اگر خوب طراحی و ساخته شوند، می تواند استفاده کننده را در صحنه غوطه ور سازد و تجربه بودن در محیط واقعی را برای او پدید آورد، اظهار داشت: هدف سامانه غوطه ورساز این است که دنیای بیرونی را با دنیای مجازی جایگزین کند تا از نظر روانی تجربه خاصی را برای او بوجود آورد.
به گفته خرازی، فناوری شبیه سازی، ظرفیت سنجش، آموزش و ثبت واکنش های رفتاری و احساسی و بیمار را نیز دارد. واقعیت مجازی نسبت به روش های معمول سنجش، ارزش افزوده بیشتری را تولید می کند. فناوری متاورس و بهره گیری از آن در زمینه پزشکی نیز به پیشرفت و توسعه واقعیت مجازی کمک می نماید بطوریکه فضاهایی طبیعی تر را برای اهداف درمانی فراهم می آورد.


منبع:

1401/03/02
11:45:01
5.0 / 5
705
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱