مهارت بالای سگ ها در تشخیص کرونا

مهارت بالای سگ ها در تشخیص کرونا

گردو دانلود: پژوهشگران دانشگاه هلسینکی فنلاند بتازگی از تعلیم سگ هایی آگاهی داده اند که می توانند بطور دقیق بیماران مبتلا به کووید-19 فرودگاه را تشخیص دهند.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا، پژوهشگران اظهار کرده اند سگ های آموزش دیده قادر به تشخیص ویروس کرونا در افراد مبتلا به این بیماری هستند. نتایج مطالعه جدید پژوهشگران دانشگاه هلسینکی نشان میدهد که سگ های لابرادور رتریور و نژاد وایت شپرد می توانند تا ۹۷ درصد موارد مثبت را شناسایی کنند.
طبق تحقیقات جدید، سگ های مواد یاب آموزش دیده حالا می توانند مسافران آلوده به کروناویروس سندرم حاد تنفسی ۲ در فرودگاه ها را نیز به دقت تشخیص دهند. پژوهشگران فنلاندی می گویند سگ ها می توانند ابزار ارزشمندی برای مهار همه گیری در فرودگاه ها و سایر مکان هایی که دارای جمعیت زیاد هستند، باشند.
سگ ها حس بویایی بسیار قوی دارند و می توانند بوی یک ماده در سطوحی به اندازه یک تریلیون را بسیار بهتر از هر روش موجود دیگری، دریابند.
تصور می شود که آنها قادر به تشخیص ترکیبات آلی فرار متمایز آزاد شده در ضمن فرآیندهای متابولیک مختلف در بدن همچون آنهایی که توسط عفونت های باکتریایی، ویروسی و انگلی ایجاد می شوند نیز هستند.
داده های اولیه نشان میدهد که سگ ها را می توان در عرض چند هفته آموزش داد تا نمونه هایی از بیماران مبتلا به عفونت کووید-۱۹ را با درجه ای از دقت قابل مقایسه با تست استانداردسواب بینی و گلو پی سی آر تشخیص دهند.
طی این مطالعه پژوهشگران بعد از بررسی چندین سگ از نژادهای مختلف دریافتند سگ های می توانند تا ۹۷ درصد موارد مبتلاشدن به کرونا را شناسایی کنند و هنگام تایید این که چه کسی عاری از ویروس می باشد، نیز ۹۹ درصد دقیق هستند.
پژوهشگران گفتند یافته های آنها نشان میدهد که سگ هایی که می توانند مالاریا پارکینسون و سرطان را بو بکشند، می توانند بعنوان یک روش غربالگری ویروس در زمانی که آزمایش ها در دسترس نیستند (مانند مراحل اولیه یک بیماری همه گیر)، عمل کنند.
منبع:

1401/02/27
22:58:02
5.0 / 5
677
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴