بدون دوربین روی شیشه؛

رونمایی از عینک تازه گوگل با قابلیت ترجمه آنی

رونمایی از عینک تازه گوگل با قابلیت ترجمه آنی

به گزارش گردو دانلود یک دهه بعد از معرفی عینک گوگل، این شرکت مدل تازه ای از این عینک را عرضه نموده که قادر به ترجمه آنی مکالمات است.به گزارش گردو دانلود به نقل از رویترز، عینک قبلی گوگل سبب ایجاد نگرانی هایی در مورد حفظ حریم خصوصی کاربران شده بود و امتیازات طراحی پایینی دریافت کرده بود.
این بار گوگل نسخه اولیه یک جفت عینک با ظاهر استاندارد که هنوز نامش فاش نشده را نمایش داده که ترجمه مکالمات را به صورت آنی نمایش می دهد و هیچ نشانه ای از دوربین بر روی شیشه های آن قابل مشاهده نیست.
عینک جدید حقیقت افزوده گوگل تنها یکی از چندین محصولی بود که گوگل در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود معروف به Google I/O با هدف ایجاد پل ارتباطی بین دنیای واقعی و دنیای دیجیتالی به نمایش گذاشت.
ادی چانگ، مدیر مدیریت محصول گوگل، اظهار داشت: «چیزی که ما روی آن کار می نماییم، فناوری است که به ما امکان می دهد موانع زبانی را از بین ببریم، سال ها تحقیق در بخش ترجمه گوگل انجام دادیم تا این محصول را عرضه نماییم.»
برخی کارشناسان معتقدند فروش سخت افزار بیشتر می تواند به گوگل کمک نماید تا با حفظ کاربران در شبکه فناوری خود، سودش را افزایش دهد، گوگل همینطور تبلتی را که مقرر است در سال ۲۰۲۳ راه اندازی شود و ساعت هوشمندی که اواخر سال جاری به فروش می رسد را در این همایش معرفی نمود.

1401/02/22
23:05:23
5.0 / 5
605
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴