تحلیل دقیق رفتار حیوانات با هوش مصنوعی

تحلیل دقیق رفتار حیوانات با هوش مصنوعی

گردو دانلود: پژوهشگران هوش مصنوعی تازه ای ابداع نموده اند که با بررسی فیلم های ویدئویی گرفته شده از حیوانات رفتار آنها را تجزیه و تحلیل و بررسی می کند.به گزارش گردو دانلود به نقل از نیواطلس، این سیستم درحال حاضر توانسته رفتار میمون ها و موش ها را با دقت بررسی کند، ولی می توان از آن برای تحلیل رفتار تمامی گونه های جانوری بهره برد و دراین زمینه محدودیتی وجود ندارد.
معمولاً دانشمندان مجبورند هنگام مطالعه رفتار حیوانات، ساعت ها فیلم ویدئویی ضبط شده از این موجودات را که درحال انجام زندگی روزمره خود هستند تماشا کنند. با این وجود به لطف یک سیستم کامپیوتری جدید هوشمند، ممکنست به زودی دیگر چنین کار وقت گیری لازم نباشد.
این فناوری که توسط گروهی محقق از دانشگاه زوریخ و مؤسسه تحقیقاتی ETH زوریخ ابداع شده، از یک الگوریتم تجزیه و تحلیل تصویر استفاده می نماید که مبتنی بر یادگیری ماشینی است.
سیستم هوش مصنوعی مذکور هنگامی که برای تجزیه و تحلیل فیلم های طولانی ضبط شده از حیوانات در زیستگاه های طبیعی یا در اسارت مورد استفاده قرار می گیرد، بین تک تک حیوانات تمایز قائل شده و رفتارهایی مانند رفتارهای در رابطه با ترس، کنجکاوی یا تعاملات اجتماعی هماهنگ با سایر اعضای همان گونه را شناسایی می کند.
این سیستم نه فقط پژوهشگران را از گذراندن روزها یا حتی هفته ها وقت برای تماشای چنین فیلم هایی رها می کند، بلکه به استانداردسازی تجزیه و تحلیل این فیلم ها نیز کمک می نماید تا از سوگیری های فردی دانشمندان و خطای درک جلوگیری شود. نکته مهم این است که سیستم مذکور، می تواند تغییرات رفتاری را که به تدریج در طول زمان رخ می دهند، تشخیص دهد. این تغییرات به طور معمول آنقدر ظریف هستند که انسان ها به سختی آنها را درک می کنند.


منبع:

1401/02/07
17:37:50
5.0 / 5
607
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳