یک توربین آبی جدید به اندازه ۱۲ پنل خورشیدی انرژی تولید می کند

یک توربین آبی جدید به اندازه ۱۲ پنل خورشیدی انرژی تولید می کند

گردو دانلود: یک شرکت کانادایی ادعا می کند که یک توربین جزر و مدی جدید ساخته است که می تواند معادل با ۱۲ صفحه خورشیدی انرژی تولید نماید.


به گزارش گردو دانلود به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک شرکت کانادایی فعال در حوزه انرژی های تجدیدپذیر به نام "آیدنرژی"(Idenergie) از یک توربین جدید با طراحی هیدروکینتیک رونمایی کرده است که نیروی آب جاری را مهار کرده و آنرا به برق تبدیل می کند.
با عنایت به این که امروزه خیلی از کشورها به دنبال کناره گیری از استفاده از سوخت های فسیلی هستند، احتیاج به توسعه ابزارهایی جهت استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر به شدت احساس می شود. در حالیکه پنل ها یا صفحات خورشیدی و توربین های بادی تابحال در بیشتر موارد استفاده شده اند، اما هر دوی این سیستم ها محدودیت هایی در تولید برق دارند.
در حالیکه توان خروجی توربین های بادی به شدت به سرعت باد وابسته است، پنل های خورشیدی تقریباً فقط نیمی از شبانه روز را به علت وجود نور خورشید در روز، برق تولید می کنند. اما یک توربین آبی که در جریان آب قرار می گیرد، می تواند به صورت مداوم، چه در روز و چه در شب برق تولید نماید.
یک توربین جزر و مدی سازگار با محیط زیست
در گذشته استفاده از توربین های جزر و مدی با اختلال در زیستگاه جانوران آبزی و سیستم های پوشش گیاهی همراه بوده است. با این وجود شرکت "آیدنرژی" مستقر در مونترال کانادا توجه ویژه ای به این مشکل رایج داشته و موتور و پروانه ای را برگزیده است که به اکوسیستم صدمه ای نمی رساند و همینطور از آلومینیوم ساخته شده است که بازیافت آن آسان است.
این توربین برای به حداقل رساندن نیازهای حمل و نقل به شکل جداسازی شده ارسال می شود و میتوان آنرا به آسانی طی هفت مرحله ذکر شده در وبسایت این شرکت سرهم بندی کرد.
طراحی این توربین همینطور شامل یک موتور بدون محور است که از ورود آب به ژنراتور جلوگیری می کند و در نتیجه نیازهای تعمیر و نگهداری را هم می کاهد.
توان خروجی
این توربین در حداکثر توان خود می تواند ۱۲ کیلووات ساعت برق در هر شبانه روز تولید نماید و به یک باتری متصل است که به صورت مداوم آنرا شارژ می کند. این توربین حتی با ظرفیت تولید برق کاهش یافته، می تواند انرژی کافی برای نگهداری وسایل رایج در یک خانه را مانند یخچال، تلویزیون، کامپیوتر و سیستم های روشنایی تولید نماید.
به قول شرکت سازنده، یک عدد از این توربین ها می تواند نیروی ساخته شده توسط ۱۲ صفحه خورشیدی را تولید نماید و به صورت شبانه روزی به کار خود ادامه دهد.
در صورت نیاز میتوان این توربین را برای مطابقت با شرایط جریان آب همچون نصب در اعماق کم و مناطقی که سرعت جریان کمتر از یک متر بر ثانیه است، تنظیم کرد.
منبع:

1401/02/07
08:02:56
5.0 / 5
553
تگهای خبر: تولید , سایت , شركت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان گردو دانلود