با انعقاد تفاهم نامه سه جانبه فراهم شد؛

تولیدات کشاورزی با توسعه کسب و کارهای فناور رونق می گیرد

تولیدات کشاورزی با توسعه کسب و کارهای فناور رونق می گیرد

تفاهمنامه سه جانبه با هدف افزایش بهره وری در تولید محصولات کشاورزی و پیشگامی در بهره برداری از دانش برای مقابله با موانع تولید به منظور توسعه کسب و کار فناور حوزه کشاورزی به امضاء رسید.به گزارش گردو دانلود به نقل از مهر، یک شرکت سرمایه گذاری کشاورزی، یک مؤسسه توسعه کسب و کار و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در محل دفتر مرکزی یک هلدینگ کشاورزی تفاهمنامه ای در جهت زمینه سازی اقتصاد دانش بنیان تقویت تولید در حوزه کشاورزی منعقد نمودند. مقرر است این شرکت سرمایه گذاری کشاورزی در فرآیندی هم افزا با کمک پارک علم و فناوری دانشگاه تهران اهداف مساله محور حوزه کشاورزی را پیگیری کند.
هدف از انعقاد این تفاهمنامه «افزایش بهره وری در تولید به منظور ارتقای کیفیت محصول و کاهش هزینه تولید و سهولت دسترسی های عمومی به تولیدات کشاورزی» و «پیشگامی در بهره برداری از دانش برای مقابله با موانع همچون انطباق با شرایط خشکسالی و فرآورده سازی بر مبنای ذائقه مردم» است.
این تفاهمنامه در جهت کمک به ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور از راه عرضه خدمات عمومی و تخصصی با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه گذاری و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای داخلی و جهانی بین این هلدینگ سرمایه گذاری کشاورزی منعقد شده است.
انجام همکاری در حوزه فناوری و کارآفرینی، با محوریت ارتقای بهره وری، افزایش ظرفیت علمی، تحقیقاتی و بسط پژوهش های کاربردی و توسعه ای برای حل مسائل و چالش های تولید و خدمات در زمینه های تخصصی کشاورزی، انتخاب ایده های مناسب سرمایه گذاری و فراهم کردن زمینه های لازم برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی اعم از: زنجیره طیور گوشتی و تخم گذار و صنایع وابسته، صنعت تولید خوراک دام و طیور همچون محورهای این تفاهمنامه هستند.
همچنین به نژادی دام سنگین و دام سبک، زنجیره آبزی پروری، تولید تجهیزات مکانیزاسیون کشاورزی، باغبانی، صنایع گلخانه ای و زراعت، تولید مکمل های غذایی و داروهای صنعت طیور، دام و آبزیان، سامانه های بازرگانی حوزه کشاورزی و مواد غذایی از دیگر محورهای این تفاهمنامه هستند.
همچنین پشتیبانی از صاحبان ایده و ایجاد کسب وکارهای جدید به صورت مشترک و یا خرید امتیاز بهره برداری از آنها، اجرای برنامه ها و رویدادهای کارآفرینی و فناوری به صورت مشترک همکاری در تبلیغات و اطلاع رسانی برنامه ها و رویدادهای مشترک، استفاده از ظرفیت های آزمایشگاهی، کارگاهی، تجهیزات و مشاوران تخصصی و کسب و کار طرفین جهت کمک به صاحبان ایده و رشد و توسعه شرکتهای فناور از دیگر محورهای این تفاهمنامه به شمار می روند.
فعال سازی ظرفیت های شعب دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی، دانشکدگان ابوریحان و دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران جهت عرضه و پیاده سازی ایده های فناورانه در هلدینگ و شرکتهای تابعه در زمینه های حوزه کشاورزی و دامپروری، همکاری در احصاء چالش ها و سپس عرضه راهکارهای نوآورانه همکاری در انتقال فناوری های مورد تقاضای شرکت از کشورهای پیش رو در زمینه های تخصصی، همکاری در معرفی شرکت ها و گروههای مستعد هلدینگ و شرکتهای زیرمجموعه به صندوق های سرمایه گذاری با توافق طرفین، اولویت داشتن پارک و شرکتهای مستقر آن برای انجام طرح های فناورانه، پژوهشی و مشاوره ای توسط هلدینگ و شرکتهای تابعه سایر محورهای تفاهمنامه سه جانبه است.
محمدصادق واعظی مدیرعامل این شرکت سرمایه گذاری در مراسم انعقاد این تفاهم نامه عنوان کرد: سال قبل جلسه ای با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در زمینه اجرای پروژه مشترک داشتیم که این تجربه خوبی بود و به مرحله اجرا رسید.
وی با تاکید بر این که با عنایت به شعار سال قرارداد جدیدی را با پارک علم و فناوری دانشگاه تهران منعقد کردیم، اظهار داشت: این قرارداد در جهت افزایش بهره وری در تولید و استفاده از دانش در حوزه کشاورزی است.
واعظی با این که این مجموعه ذیل بنیاد شهید و امور ایثارگران فعالیت می کند، اظهار داشت: ما در این مجموعه تمام قدم هایمان را به جبران از دست رفتن شهیدانی که برای این مملکت جنگیدند، برمی داریم. مفتخریم برکات این مؤسسه به خانواده شهدا برسد.
این فعال سرمایه گذاری در حوزه فناوری درباره قرارداد اظهار داشت: قرارداد بین این مؤسسه و پارک علم و فناوری دانشگاه تهران برای حل مسائل در حوزه کشاورزی است که می تواند برای ما و پارک علم و فناوری منافعی داشته باشد.
در ادامه این نشست علیرضا یوزباشی مدیرعامل یک شرکت وابسته به سازمان اقتصادی کشور اظهار داشت: انعقاد چنین تفاهم نامه ای تاییدی است که مسائل ما در حوزه کشاورزی به واسطه محققان کشور حل شود. برنامه ما سرمایه گذاری روی پروژه های های ریسک و خطرپذیر است که همه شرکت ها بتوانند با همکاری پارک علم و فناوری، مسائل حوزه کشاورزی را حل کنند.
وی با اشاره به اینکه ما فعالیتهای زیادی را در حوزه دانش بنیان آغاز کردیم، اظهار داشت: این شرکت بیشتر روی کسب و کارهای خرد و خانگی در حوزه های کشاورزی، دامپروری و آبزی پروری تمرکز دارد.
یوزباشی عنوان کرد: ما در این شرکت تیم هایی را ایجاد کرده ایم که بتوانند چالش های حوزه را احصاء کنند؛ حالا ۸ تیم در شرکتهای این مؤسسه مستقر هستند و ۲ مرکز شتاب دهی مقرر است راه اندازی شود.
وی ضمن اشاره به راه اندازی مزرعه نوآوری اظهار داشت: ما روی همکاری دانشگاه تهران حساب باز کرده ایم که یکسری از پروژه هایمان را به واسطه آنها پیش ببریم.


منبع:

1401/02/02
12:54:43
5.0 / 5
436
تگهای خبر: پروژه , تبلیغات , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان گردو دانلود