در گزارش گردو دانلود عنوان شد؛

تامین نیاز کشور به قلم انسولین

تامین نیاز کشور به قلم انسولین

گردو دانلود: یک شرکت دانش بنیان بتازگی تولید قلم و مواد دارویی انسولین را آغاز نموده و توانایی تولید 20 میلیون از این محصول را برای تامین نیاز کل کشور دارد.عبدالرضا طبری مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک صنعتی نظرآباد که موفق به تولید انسولین قلمی و مواد اولیه آن شده به خبرنگار مهر اظهار داشت: این شرکت در ۳ فاز «تولید مواد اولیه بایوسیمیلار از سلول»، «تولید فرمولاسیون و تولید محصولات تزریقی درشکل های ویال و سرنگ های از پیش پر شده» و «قلم های تزریقی انسولین» فعالیت می کند.
وی با اعلان اینکه دو ماه است که فعالیت شرکت شروع شده است، اظهار داشت: طی این مدت یک میلیون قلم انسولین تولید کردیم که وارد بازار شده اند.
طبری با اعلان اینکه تولید قلم های انسولین پرشده در این شرکت با مواد اولیه وارداتی بوده است، اظهار داشت: در صدد هستیم که طی ۳ الی ۵ ماه آتی خط تولید مواد اولیه از سلول را راه اندازی نماییم تا بصورت صددرصدی، محصول را روانه بازار نماییم.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: کلیت فعالیت این شرکت تولید دارو و مکمل های خوراکی بصورت قرص کپسول و ساشه در زمینه های سرطان، درمان دیابت، داروهای ام اس و داروهای خاص است.
وی با تاکید بر این که این شرکت قابلیت تولید ۳۰ میلیون قلم را در طول سال به شکل های مختلف دارد، اظهار داشت: نیاز کشور به قلم های انسولین حدوداً ۲۰ میلیون است و این شرکت توانایی تامین این میزان را دارد که این می تواند از میزان واردات به حد شایان توجهی بکاهد.
وی با اعلان اینکه هم اکنون انسولین ها از یک شرکت فرانسوی-دانمارکی وارد کشور می شود، اظهار داشت: در صورت تکمیل خطوط تولید این شرکت، امکان تامین نیاز کشور به انسولین خارجی کمتر و کمتر شود.
وی افزود: حالا ۳۰۰ نفر در این شرکت فعال می باشند که در صورت راه اندازی همه فازهای تولیدی شرکت، این میزان اشتغال دو برابر می شود.
وی با اشاره به برنامه های صادراتی مواد اولیه دارویی و قلم انسولین اظهار داشت: حالا درحال رایزنی با کشورهای جنوب شرق آسیا هستیم و برنامه داریم علاوه بر این به کشورهای همسایه و نیز افریقایی صادرات داشته باشیم.
به گفته طبری، برنامه این است که بیشتر مواد اولیه سلولی را به این کشورها صادر نماییم.


منبع:

1401/01/22
16:42:29
5.0 / 5
522
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳