از سوی ستاد توسعه زیست فناوری؛

فراخوان تولید کودهای زیستی و ماندگار منتشر گردید

فراخوان تولید کودهای زیستی و ماندگار منتشر گردید

گردو دانلود: ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری فراخوانی در زمینه سلامت محصولات کشاورزی و تولید کودهای زیستی ماندگار و کارآمد منتشر نمود.به گزارش گردو دانلود به نقل از معاونت علمی و فناوری، استفاده از کود و آفت کش های زیستی یکی از حلقه های اولیه تحقق کشاورزی پایدار و تامین غذای سالم می باشد. تولید این نوع کودها به کمک شرکت های دانش بنیان و خلاق بیشتر می شود.
برای تحقق این موضوع، فراخوان پشتیبانی از طرح های زیست فناورانه در زمینه کود و آفت کش انتشار یافته است تا دستیابی به کشاورزی سالم و تامین امنیت غذایی مردم با کمک ایده های نوآورانه و فناورانه شتاب گیرد. ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری دبیرخانه تکنولوژی های جدید کشاورزی مبادرت به جذب طرح های نوآورانه و کاربردی در این عرصه کرده اند.
طرح های زیستی پیشنهادی برای تولید بار اول، توسعه مقیاس، توسعه بازار و طرح های با قابلیت کاهش وابستگی یا افزایش صادرات در حوزه های «توسعه تولید کودها و آفت کش های زیستی، بیوشیمیایی و شیمیایی» و «بهبود کارایی و افزایش ماندگاری کودها و آفت کش ها» مورد حمایت قرار می گیرد.
از دیگر اولویت های حمایتی این فراخوان می توان به «تولید ترکیبات هیومیک، اسیدهای آمینه، بیوجار، عصاره جلبک و غیره» و «تولید کودهای بیوکمپوست» اشاره نمود. این طرح ها باید آمادگی حضور در بازار را داشته باشند. همین طور وجود زیرساخت تولید یا امکان همکاری با سایر شرکت های تولیدی، بهره برداری از تکنولوژیهای جدید و کارآمد در توسعه محصول و امکان گرفتن مجوزات لازم برای طرح ها ضروری می باشد.


منبع:

1400/12/14
22:08:01
5.0 / 5
289
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵